Skocz do zawartości

[Portal] Picker i feeder - podstawy.


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witojcie ,
ponieważ często pojawiają się pytania dotyczące połowu tytułowymi metodami pozwoliłem sobie co nieco napisać na ten temat. Moje spostrzeżenia płyną z własnych doświadczeń, więc moje rady mogą odbiegać od tego, co mówią fachowcy w tej dziedzinie. Jeżeli gdzieś popełniam błędy z pokorą przyjmę konstruktywną krytykę.

Tylko bez przesady, bo dam bana ;).

 

Zobacz cały artykuł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post (oprócz powitalnego ;) ). Ja z kolei nie używam żadnych rurek antysplątaniowych do DS. Koszyczek jest przymocowany bezpośrednio do żyłki na której mam dowiązaną agrafkę (lub krętlik z agrafką w zależności od konstrukcji przymocowania koszyka, tj. linka w ołowiu lub krętlik w ołowiu). Nie zauważyłem specjalnie zwiększenia przez to plątaniny, a zestaw jest delikatniejszy, gdyż ryba ma kontakt jedynie z przynętą, żyłką i szczytówką (bez żadnych rurek czy innych rzeczy powodujących opór). Cały zestaw idąc od szczytówki wędziska wygląda tak: 1. Pętla z żyłki głównej o średnicy ok. 30-40cm. 2. Pętlę przecinam w stosunku ok. 1:3, powstają dwie witki z żyłki (dłuższa i krótsza). 3. Do dłuższego końca dowiązuję krętlik z agrafką na zamocowanie koszyczka zanętowego. 4. Na krótszym końcu robię małą pętelkę do której przywiązuję przypon. Powyższy zestaw jest bardzo delikatny i czuły, lecz jego przewiązanie może wymagać zawiązywania nowej pętli, co skraca żyłkę główną. Można temu zaradzić umieszczając (patrząc od strony wędziska) krętlik i od niego dopiero zrobić pętlę (lub zastosować krętlik potrójny - jedno ramię do żyłki głównej, drugie do troka na koszyk, trzecie do przyponu), jednak w takim przypadku ryba może poczuć ciężar krętlika. Czymś takim należy rzucać bardzo płynnie i ściągać całość (np. po nieudanym zacięciu) niezbyt szybko, ponieważ może dojść do splątania. Osobiście wolę pierwotną wersję z samą pętlą. Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...