Jump to content

Gruntówka na suma wędka i kołowrotek - czy ten sprzet da rade


ugabanda
 Share

Recommended Posts

Witam

Tak jak w temacie czy sprzęt który mam da radę na połowy suma no i też innych drapieżników. Jestem początkującym wędkarzem ale szybko uczącym się, no i powiem, że swoje już przez te dwa lata nałapałem.
 

Sprzęt który posiadam:

 

wędka to daiwa sea line jigger 2.70m cw 30lbs
 

kołowrotek  to shimano baitrunner st 10000 ra

 


Chodzi mi o to czy sprzęt ten nadaje się na połowy drapieżników z gruntu i jak największą rybę w kg wyciągnę na to w sensie, czy jak zahaczy mi się sum około 40kg to mi wędka i kołowrotek wytrzyma. Dodam, że wędkę zakupiłem na połowy dorsza, ale z racji tego, że to drogie wyjazdy taniej łowić na lądowych akwenach.

Hcę jej użyć do gruntu na suma i inne drapieżniki, na kołowrotek nawinę plecionkę :)

poszukuje też zestawu spinningowego ale to już w dziale spinning

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

 

Edited by wind
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Aby wszystko było zupełnie jasne odpowiedziałem na Twoje bezpośrednie pytanie, które jest wyjątkowo ogólne. Jest wielce prawdopodobne, że staniesz niejednokrotnie w sytuacji gdzie ten sprzet w ogóle się nie sprawdzi i bynajmniej nie chodzi o hol ryby. Jeśli jednak będziesz wybierał łowiska bardzo selektywnie, łowiska wcześniej dobrze rozpoznane, to wszystko będzie O.K. :) 

A o co mi chodzi z problemami, możesz poczytać w tym wątku.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że taki sprzęt da radę,(chociaż nie zawsze da radę wędkarz z różnych przyczyn).Wędzisko mogłoby być nieco dłuższe,powiedzmy 3-3,30m.Łatwiej wtedy zarzucać ciężkie zestawy na większe odległości,także zakres amortyzacji byłby większy,zakładając taką samą klasę wędziska.Ale nie polecał bym na suma,wędzisk dłuższych niż 4m.Wtedy podczas holu,daj Ci Boże(i mnie toże)40kg suma,musiałbyś trzymać wędkę znacznie powyżej uchwytu kołowrotka,a lewą ręką metr wyżej,aby nie "kłaniała się"nisko wodzie.Bez możliwości operowania kołowrotkiem.No chyba,że zastosowanie tak długiego wędziska,uzasadnia specyfika łowiska.Pisał o tym Docio w temacie "surfcasting i pochodne"w tym samym dziale.

PS.Intryguje mnie co też "powoli kumasz",po jednym lakonicznym poście?

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi mi o to, że kumam coś po jednym poście, łowię już od dwóch lat i teraz będzie 3-ci sezon, także jakieś pojęcie mam (coś już nałapałem i to nie bez przyczyny - były przygotowania i zasadzki ...). w szczególności, że już wcześniej zanim kupiłem ten sprzęt troszku się poczytało co i jak.

Jak już poczytam na forum i wiem czego chce i o co chodzi z danym problemem, to czasami po prostu dla pewności się wolę jeszcze zapytać, żeby gafy nie popełnić.

 

Jak to mówią kto pyta nie błądzi.

Wiedziałem, że sprzęt jest mocny ale nie wiedziałem na ile, w końcu kupowałem jako morski na dorsze a nie słyszałem o dorszach 40kg, a o sumach to i 80 kg się zdarzają :)

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...