Skocz do zawartości

Gruntówka na suma wędka i kołowrotek - czy ten sprzet da rade


ugabanda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie czy sprzęt który mam da radę na połowy suma no i też innych drapieżników. Jestem początkującym wędkarzem ale szybko uczącym się, no i powiem, że swoje już przez te dwa lata nałapałem.
 

Sprzęt który posiadam:

 

wędka to daiwa sea line jigger 2.70m cw 30lbs
 

kołowrotek  to shimano baitrunner st 10000 ra

 


Chodzi mi o to czy sprzęt ten nadaje się na połowy drapieżników z gruntu i jak największą rybę w kg wyciągnę na to w sensie, czy jak zahaczy mi się sum około 40kg to mi wędka i kołowrotek wytrzyma. Dodam, że wędkę zakupiłem na połowy dorsza, ale z racji tego, że to drogie wyjazdy taniej łowić na lądowych akwenach.

Hcę jej użyć do gruntu na suma i inne drapieżniki, na kołowrotek nawinę plecionkę :)

poszukuje też zestawu spinningowego ale to już w dziale spinning

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

 

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wszystko było zupełnie jasne odpowiedziałem na Twoje bezpośrednie pytanie, które jest wyjątkowo ogólne. Jest wielce prawdopodobne, że staniesz niejednokrotnie w sytuacji gdzie ten sprzet w ogóle się nie sprawdzi i bynajmniej nie chodzi o hol ryby. Jeśli jednak będziesz wybierał łowiska bardzo selektywnie, łowiska wcześniej dobrze rozpoznane, to wszystko będzie O.K. :) 

A o co mi chodzi z problemami, możesz poczytać w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że taki sprzęt da radę,(chociaż nie zawsze da radę wędkarz z różnych przyczyn).Wędzisko mogłoby być nieco dłuższe,powiedzmy 3-3,30m.Łatwiej wtedy zarzucać ciężkie zestawy na większe odległości,także zakres amortyzacji byłby większy,zakładając taką samą klasę wędziska.Ale nie polecał bym na suma,wędzisk dłuższych niż 4m.Wtedy podczas holu,daj Ci Boże(i mnie toże)40kg suma,musiałbyś trzymać wędkę znacznie powyżej uchwytu kołowrotka,a lewą ręką metr wyżej,aby nie "kłaniała się"nisko wodzie.Bez możliwości operowania kołowrotkiem.No chyba,że zastosowanie tak długiego wędziska,uzasadnia specyfika łowiska.Pisał o tym Docio w temacie "surfcasting i pochodne"w tym samym dziale.

PS.Intryguje mnie co też "powoli kumasz",po jednym lakonicznym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że kumam coś po jednym poście, łowię już od dwóch lat i teraz będzie 3-ci sezon, także jakieś pojęcie mam (coś już nałapałem i to nie bez przyczyny - były przygotowania i zasadzki ...). w szczególności, że już wcześniej zanim kupiłem ten sprzęt troszku się poczytało co i jak.

Jak już poczytam na forum i wiem czego chce i o co chodzi z danym problemem, to czasami po prostu dla pewności się wolę jeszcze zapytać, żeby gafy nie popełnić.

 

Jak to mówią kto pyta nie błądzi.

Wiedziałem, że sprzęt jest mocny ale nie wiedziałem na ile, w końcu kupowałem jako morski na dorsze a nie słyszałem o dorszach 40kg, a o sumach to i 80 kg się zdarzają :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...