Jump to content

Zestaw Karpiowy JAXON warto???

Recommended Posts

Witam!
Jestem początkującym wędkarzem w poprzednim sezonie byłem kilka razy na rybach i spodobało mi się.Na ten sezon chce sobie kupić jakiś sprzęt mam zamiar kupić zestaw Jaxon
2x wędzisko Jaxon Black Arrow plus 2x kołowrotek Jaxon Pro Carp FRT 5000 plus Rod pod, 2 sygnalizatory elektroniczne, 2 swingery, 800m żyłki
Opinie są różne co do kijów i kołowrotków i nie wiem czy opłaca sie kupować taki zestaw.
Łowić będę przeważnie na stawie karpie,karasie itp. Największe okazy na stawie maja nawet 20kg ale takich to raczej nie wyciągnę icon_biggrin.gif moje pytanie czy wetka i kołowrotek wytrzyma ryby tak do 13kg? I co ogólnie sadzicie o tym zestawie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi icon_smile.gif

Edited by wind
edycja linku

Przeczytałem tylko opis i moim zdaniem szkoda pieniędzy. Na poczatek zacznij skutecznie łowic jedną wędką, naucz się poprawnie zarzucać i obserwować brania jeśli będą.

Ryby można łowić bez sygnalizatorów elektronicznych, wystarczy zwykła bombka i dwie podpórki. Jestem zwolennikiem prostoty a ryby się na to nabierają  ;)

Witam. Nie polecam, zestawów Jaxona, z racji na słabe wykonanie sprzętu. Ceny niby przystępne, ale akurat w tym wypadku są one adekwatne do jakości. Rozumiem, że masz ograniczone srodki, skoro na taki sprzęt się porywasz? Jeśli tak jest, to polecam koledze kijaszki i wędki np firmy Mistrall. Zapłacisz nie wiele więcej, a masz pewnośc co do jakości. Miałem przyjemność łowić wędziskiem Mistrall Xtream Carp, i nie miałem się do czego przyczepić. Kolega zakupił te kijaszki, i testowalismy je na karpikach takich do 8kg, natomiast zapas mocy w tych kijach jest dużo większy. Z tego co wiem koszt około 90-100zł, więc nie wiele. To samo jest z młynkami pod karpie, z wolnym biegiem kupisz, już do 80zł. Ogólnie gdybym sam miał coś kupowac to wybrałbym Mistralla zamiast Jaxonów. Zainwestuj sobie najpierw w eden kijek i kołowrotek, jeśli przekonasz się do takiego łowienia, nic nie stanie ci na przeszkodzie dokupienia sprzęt. Pozdrawiam.