Jump to content

Zanęta na wiosne

lepki
 Share

Recommended Posts

Witam.Chciałbym się zapytać jakiej zanęty użyć na zalew zemborzyckim teraz na wiosnę. Będę łowił na spławik, jest dno muliste jakieś 1 m .Ryby jakie będę tam łowił leszcze i płoć . CO dodać do zanęty wiem że można dodać gliny ale nie mam czym jej przetrzeć .

Na wiosnę zanęta powinna być uboga, min 2/3 objętości to wypełniacz czyli ziemia lub glina. Na wodzie stojącej używam ziemi bełchatowskiej, i odrobiny mięska, pinki lub ochotki. Do tego zanęta płociowa lub leszczowa, ciemnego koloru. ziarna i inne duże kąski odpuszczam, woda jest jeszcze zimna a ryby szybką się nasycą i odpłyną. Dopalanie zapachami też uważam wiosna za niepotrzebne, a póki woda jest bardzo zimna, to wręcz za szkodliwe. Wystarczy aromat zawarty w zanęcie i zapach robactwa.

@PinekW, nie wiem jaki związek mają kulki przynętowe do nęcenia leszczy i płoci w zalewie. Ja też co chwilę kupuję coś na tej stronie, ale akurta zanęt się nie opłaca, koszty wysyłki znacznie zawyżają cenę, chyba, że odbierasz osobiście.

Na wiosnę używam Starfish Winter i daje radę. Dorzucam w proporcji 1:1 glinę rzeczną + na 2kg takiego mixu 3-4 garście jokersa. Na haczyku ochotka w ilości zależnie od wielkości haka + ew jakaś pinka.

Edited by wind
edycja linku

• 1 month later...

Mam 1,5 kg gliny wiążącej  i około 5 kg zanęty truskawkowej + jakieś 300 g czarnej leszczowej. Jadę nad dzisiaj nad Wisłę , póki co dawałem w 90% sytuacji 100% zanęty. Ile gliny dalibyście na rzekę do zanęty. Ewentualne mam mąkę kukurydzianą lub kaszę manną , czy to się nada jako wypełniacz, jak tak to ile .