Jump to content

Zanęta na wiosne


lepki
 Share

Recommended Posts

Witam.Chciałbym się zapytać jakiej zanęty użyć na zalew zemborzyckim teraz na wiosnę. Będę łowił na spławik, jest dno muliste jakieś 1 m .Ryby jakie będę tam łowił leszcze i płoć . CO dodać do zanęty wiem że można dodać gliny ale nie mam czym jej przetrzeć .

Link to comment
Share on other sites

Na wiosnę zanęta powinna być uboga, min 2/3 objętości to wypełniacz czyli ziemia lub glina. Na wodzie stojącej używam ziemi bełchatowskiej, i odrobiny mięska, pinki lub ochotki. Do tego zanęta płociowa lub leszczowa, ciemnego koloru. ziarna i inne duże kąski odpuszczam, woda jest jeszcze zimna a ryby szybką się nasycą i odpłyną. Dopalanie zapachami też uważam wiosna za niepotrzebne, a póki woda jest bardzo zimna, to wręcz za szkodliwe. Wystarczy aromat zawarty w zanęcie i zapach robactwa.

 @PinekW, nie wiem jaki związek mają kulki przynętowe do nęcenia leszczy i płoci w zalewie. Ja też co chwilę kupuję coś na tej stronie, ale akurta zanęt się nie opłaca, koszty wysyłki znacznie zawyżają cenę, chyba, że odbierasz osobiście.

Link to comment
Share on other sites

Na wiosnę używam Starfish Winter i daje radę. Dorzucam w proporcji 1:1 glinę rzeczną + na 2kg takiego mixu 3-4 garście jokersa. Na haczyku ochotka w ilości zależnie od wielkości haka + ew jakaś pinka.

Edited by wind
edycja linku
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam 1,5 kg gliny wiążącej  i około 5 kg zanęty truskawkowej + jakieś 300 g czarnej leszczowej. Jadę nad dzisiaj nad Wisłę , póki co dawałem w 90% sytuacji 100% zanęty. Ile gliny dalibyście na rzekę do zanęty. Ewentualne mam mąkę kukurydzianą lub kaszę manną , czy to się nada jako wypełniacz, jak tak to ile .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...