Jump to content

Nasze zestawy na wody stojące wolno płynące oraz płynące


linekmatch28
 Share

Recommended Posts

  • 3 months later...

Zestaw stawnego na wody stojące, zestaw końcowy do bata na biało-ryb:

Wędzisko bez przelotek (bacik)

Spławiki najlepiej ciemnej barwy, z dobrze widoczną antenką od 1 do 2 gramów, spławiki typu strzała, lub wydłużone jajko.

Śruciny tylko firmy Jaxon od 0,20 do 1g.

Żyłka główna od 0,12 do 0,18 mm

Haczyki z gotowymi przyponami dł. z przeponem 50 cm., rozmiary od 8 do 12 i kolor złote i czarne.

post-318-0-86759100-1337563781_thumb.jpg

post-318-0-13431300-1337563795_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj "odchudzić" zestaw. Żyłka główna max 0,14, haczyki 12-14-16, spławiki od 0,5g do 1,5g. Żyłka główna 0,18 to stanowczo za dużo, w razie zaczepu lub wielkiej ryby łatwo uszkodzić wędzisko.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, ja używam żyłek w tym przedziale. Jeśli moderatorze mówisz o odchudzeniu zestawu, to masz rację, ale Ja tylko napisałem w sensie przedziałowym. Mam np. spławiki o jakich wspominasz, i oczywiście cieńsze żyłeczki. Jeśli kolega wyżej pyta o bacika, to odpowiadam, Cantara jest 400 cm a Mikado 500 cm. Jestem zdania, że wolę posiadać kilka batów, niż mieć jeden 7 metrowy! Akurat w pokrowcu mieszczą się 4 baciki lekko, różnych rozmarów. Jestem zwolennikiem łowienia na Mikado, bo Golden Lion Pole, jest sprawdzowny, ma akcję B, a ta akcja wybacza błędy wędkarza, jak na początek przygody z batem. Jeśli mowa o akcji A, to posiadam wędzisko 6 metrowe Congera, 7 jeszcze nie mam, bo zbieram na robinsona Galaxy. Łowienia batem jest przyjemne, i tylko taką metodę uwielbiam ;)

Moderatorze pamientajmy, że grubszej żyłki można spkojnie używac, kiedy łowisko jest łowiskiem płytkim, i może dojśc do splątania zestawu, na cieńszej żyłce. Warto wtedy zastosować jeden rozmiar większy! Zresztą kto łowi batem, ten wie!

Link to comment
Share on other sites

Widziałem połamane baty, efekty za grubej żyłki :D . Każdy łowi tak jak lubi, jak chcesz łowić grubo, Twoja sprawa, nie krytykuję, próbuję doradzić. Czasem trzeba "grubo", np. zasiadając za linem.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że niekrytykujesz!

Ogólnie, nie wiem po co koledze wyżej informacja o Cantarze była potrzebna, to moja nowa wędka, jak na Jaxon to daje jej dwa lata i połamana, dużo nie dałem bo 35 zł :), ale, i tak wolę i polecam Mikado, i SPRO firmę, jak na zakup wędziska bez przelotek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...