Jump to content

Zakupy na ebayu

Astarot
 Share

Recommended Posts

Witam,

nie wiem czy w dobrym miejscu temat w razie problemu proszę o przeniesienie.

Otóż, drogie koleżanki i koledzy czy może ktoś z Was miał do czynienia z zakupami na ebayu - sprowadzanie towaru z USA.

Patrzę po aukcjach i niektóre produkty są o niebo tańsze niż u nas - przykład:

Skrzynka Flamenbeau

W Polsce niżej niż 160zł nie znalazłem, w USA 80 zł + spore koszty transportu - ale w przypadku zakupu kilku takich skrzynek biznes byłby opłacalny.

Jeśli mieliście doświadczenie z tego typu zakupach proszę o info.

Pozdrawiam

Edited by wind
edycja linku

Nie wiem jak jest obecnie ale jakieś 10 lat temu kumpel sprowadził plecionkę (Power Pro czy jakoś tak) z USA. W EU dołożyli takie cło, że wyszło dwa razy drożej jak u nas. Znalazł kontakt i sprowadzał sobie prywatnie.

Jak nie sprawdziłeś przepisów celnych pomiędzy USA a EU to może lepiej się dowiedzieć, czy Cię czymś nie zaskoczą.

Dziś troszkę poczytałem i rzeczywiście dochodzi cło, oraz nasz ukochany 23% VAT.

Chociaż z tym cłem jak piszą internety to nie tak do końca, bo zalerzy ono czy celnik zajrzy do paczki czy nie...

Najlepszą metodą ponoć jest dostać taką paczkę ze stanów od rodziny wysłaną "jako prezent"

ot taki mamy klimat

No to od razu mogę Ci wyjaśnić sprawę celników. Żaden do paczek nie zagląda, minęły te czasy. Kiedyś tylko na lotniskach prześwietlane były bagaże, poczta i fracht. Obecnie wszyscy to robią włącznie z UC, pocztą, firmami kurierskimi a może nawet kimś jeszcze.

Zmieniłbym więc nastawienie i nie tyle co mu się będzie chciało zajrzeć lecz, czy mu się będzie chciało robić odprawę. :) 

Edited by Docio

Niekoniecznie. Cło jest wynikiem pracy człowieka a jak danego dnia ma lenia, jest np na kacu albo rozmawia z kimś i obróci głowę a obraz przejdzie, to nic się nie stanie. W UC nie mają jednej paczki na jakiś czas tylko kilku sprawdza non stop przez wiele godzin i na różnych stanowiskach. Prześwietla się małe przesyłki, całe palety a także całe, pełne kontenery na tiry i w ogóle wszystko co przypływa statkami i przylatuje samolotami. Przy przesyłkach lotniczych nawet przesyłki dyplomatyczne są prześwietlane, tylko nikt ich nie otwiera ale są przypadki...i tu zakończę, bo to nieistotne dla sprawy. :) 

To może jeszcze jedno. Dlaczego bezpośrednio z USA? Większość rzeczy sprowadzanych zza wielkiej wody do UE środkowej ląduje w porcie, w Hamburgu. Kiedyś trafiłem na hamburdzki sklep prowadzący sprzedaż sieciową, w ofercie którego było mnóstwo wszelkiej maści "wynalazków" amerykańskich. Były inne ciekawe rzeczy jak żyłka w szpulach po 1000 - 5000m a wtedy u nas nieobecne. Nawet z przesyłką wychodziły dużo taniej no i nie było cła ale nie zebrałem dość kumpli.

Ogólnie za granicą można kupić taniej - dodatkowo jeżeli jest to sprowadzane z Chin.

Problemem jest tylko to, że czas realizacji jest długi i dodatkowo mogą zostać zatrzymane przez

celnika i będziemy musieli dopłacić cło.

Wrzuć na google 'cło i vat za kupno z usa' i wszystko tam znajdziesz o opłatach pięknie opisane.

Przesyłki są prześwietlane i czytana jest deklaracja eksportera co do nazwy i wartości towaru.

Na tej podstawie celnik podejmuje decyzję czy zwolnić przesyłkę do odbiorcy czy też nałożyç cło.

Zetknąłem się z taką info, źe chiński dostawca pisał w deklaracji że to prezent , albo zaniżał wartość co pozwalało osiągnąć granicę wolną od cła. Pamiętajcie że koszty dostawy wchodzą do wartości towaru, a z USA są one powalające.

Obejścia wartości to jednak naciągana sprawa i wymaga indywidualnego uzgodnienia. Jakiś zaradny Polak robi wysyłki z USA jako osoba prywatna, ale nie mam kontaktu.

Nie bójcie się dostaw z Chin. Mam sprawdzone -dostawa przyszła w 10 dni, a ich wysyłka jest zwykle free.

A jakość? Duźo trudu zadacie sobie by znaleźć coś, co nie zostało zrobione w CN i to uznane marki. Chyba pora zmienić zdanie o tym.

Poza tym szukajcie na serwisach sprzedaży w obrębie wspólnoty. Często koszty dostawy są do przyjęcia i nie ma odprawy celnej.