Skocz do zawartości

Parzone płatki owsiane


grzybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj jeden ze znajomych wędkarzy przypomniał mi o tej przynęcie.

Maluchy już nie uczepią się na haczyku.

Domyślam się, że jest selektywna pod tym względem.

Może warto zaparzyć owsiane płatki zbożowe w jakimś aromacie?

Może dosypać do wody anyżu albo miodu?

Chciałbym spróbować tej przynęty na płytkiej wodzie.

Poszukam wytartego lina albo płoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki owsiane, nawet 6 na haku, co graniczy z cudem ;) , w żadnym wypadku nie są przynętą selektywną. Płatki mają to do siebie, że ściągną nawet najmniejsze rybki, których wielkość nawet nie pozwoli ich rozpoznać. :) Parzone płatki owsiane, jęczmienne, żytnie (tak, też takie są) są namiętnie stosowane przez łowców żywczyków. Mała kulka płatków do wody, taka ok 1cm, bat z zestawem 0,1-0,2g i gruntem 10cm, haczyk 20 z jednym płatkiem lub dwoma i ciągniesz uklejki 5cm jedna za drugą. :D 

 

Selektywność przynęty nie polega na tym, że jedne ryby pobierają daną przynętę a inne nie. Selektywność jest zdeprymowana jej wielkością i strukturą, gdyż ryby przynętę zasysają a nie gryzą. Jeśli rybka może coś zassać na raz, to weźmie, jeśli nie, to odpuszcza. Dlatego często się mówi o wyssanych robakach, gdyż sam robak może być duży ale końce ma malutkie. :) Duża kulka ciasta jest bardziej selektywna niż 10 małych płatków na haku albo trzy ziarna kukurydzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba inaczej rozumiem tą selektywność Zbyszku.

Nie mam zamiaru ładować sparzonego płatka na haczyk nr 20.

Nawet mi to do głowy nie przyszło - nie mam zamiaru łowić uklei.

 

Skoro na tym bajorku stosują taką przynętę na karasie, liny i płocie to jakieś rezultaty widocznie mają.

Uklei tam nie widziałem.

 

Mam dosyć sieczki na jakiś czas.

Przynajmniej zostało mi kilka zamrożonych rybek na predatorka.

 

Co do ciasta to jeszcze przemyślę, dawno nie robiłem jakiejś kaszki czy innych miękiszów, np ziemniaczka z bułeczką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatki są fantastyczne, gdyż nawet sparzone smużą w wodzie, rozpuszczają się i cały czas nęcą aromatem. Mielone (najnormalniej w młynku elektrycznym do kawy), stosuję zamiast kleju do zanęt. Są fantastyczne tylko trzeba uważać, zawsze uważać, bo nieco za duzo i z kul zanętowych robią się "betonowe" do armat. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...