Skocz do zawartości

Jakiego koloru pellet


Piotr01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor, smak, zapach, granulacja zależy wyłącznie od upodobań rybek zamieszkujących konkretny akwen. Generalnie z tego co widuję w sklepach zanęty do koszyka "metody" są jasno brązowe. Oczywiście, nie widziałem wszystkich dostępnych na naszym rynku ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynęta ma się wyróżniać smakiem, zapachem a nie kolorem. Kolory przynęt są dla wędkarzy tym bardziej, że np czerwony jest niewidoczny już na dwóch metrach. Poza tym a co w nocy ? 

Podobnie jest z kolorem koszyczków, rurek, haczyków itp - czy rybom ktoś kiedyś powiedział, że to zielone to rurka a niebieskie to haczyk np Gamakatsu ? Oczywiście, że nie powiedział  :D Sposób prezentacji przynęt jest ważny, jej skład a kolor już nie. Poza tym dlaczego utarło się, że kulki czerwone to truskawkowe ? A czy nie mogą być zielone ?

Kilka lat temu pojechałem na ryby z feedrem, zanętą i białymi robakami. Po " wizytacji " miejscowych dowiedziałem się, że z moją ciemnobrązową zanętą nie mam czego szukać bo tylko bierze na czerwone zanęty.Ich miny jak zaczęły mi brać ryby większe i częściej niż im bezcenna. 

 

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...