Skocz do zawartości

Trupek w Listopadzie


Kamil Kamilowicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Potrzebuję porady w sprawie połowu szczupaka. Po pierwsze nie mam doświadczenia w spiningowaniu, do tej pory interesowaly mnie wyłącznie karpie.

Dziś byłem (06.11.2015) na pierwszej wyprawie spiningowej na komercyjnym łowisku. Porzucałem trochę ale nie było efektów.

Zastanawiam się czy nie lepiej spróbować metody na trupka...

Po pierwsze zawsze lubiłem bardziej stacjonarne metody połowu a po drugie być może taka metoda może okazać się bardziej skuteczna.

I moje pytania to?:

 

1. Czy o tej poże roku ( Listopad, jak narazie pogoda w stylu polska złota jesień) może być skuteczne łowienie na martwą rybkę?

 

2. Jak wygląda taki zestaw? Normalny spining z przyponem i na haczyku trupek?

 

PS. łowisko w ktorym lowię jest bez zarośli i raczej niezbyt głębokie. Jeśli ktoś wie gdzie jest Dolina Będko0wska to będzie wiedział o czym mowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, to doskonała pora na jesienne drapieżniki. I jeśli w łowisku występuje szczupak i sandacz, to masz pole do popisu.

 

2. Tak możesz poskładać zestaw. Jednak musisz "odchudzić" żyłkę i wystarczy Ci 0,25 - 0,30 mm max. Ja z konieczności stosuję grubą żyłkę, bo w moim łowisku nietrudno o spotkanie z sumami. A jeśli szczupak, to również należy stosować przypony wolframowe. Jedynie kijek mógłby być dłuższy - nawet do 4 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...