Jump to content

zanęta , ktora lepsza


Roman12386
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie do was ?

Mam zamiar kupic kilka paczek zanęty na karpia , lina i karasia i pytanie się nasuwa take z jakiej firmy , w śród moich znajomych są różane poglądy na marki zanęt jedni uważają że z marki mondial , inni ze z lorpio oraz trapera.

Chce łowić zarówno jak i z gruntu jak i na spławik, akwen to raczej o mulistym dnie woda spokojna .

Link to comment
Share on other sites

1. Traper Sekret Lin-Karaś (czarny)

2. Lorpio Megamix Karp (Scopex-Wanilia)

Tą drugą zanętę możesz stosować dość uniwersalnie, na karpia do 3kg, lina, karasia, czasem wejdzie płoć i leszcz. Najlepiej gdy w zanęcie i na haczyku jest ziarno: pszenica, kukurydza, pęczak. W łowiskach z piaszczystym, twardym dnem, porośniętym wywłócznikiem i moczarką, stosuję Mondiala: Lin- Karaś zielony, ale na muliste dno nie polecam.

Niestety, to co sprawdza się u mnie, niekoniecznie sprawdzi się u Ciebie. Szukaj wtedy optymalnej zanęty we własnym zakresie, ewentualny sukces będzie lepiej smakował.

Link to comment
Share on other sites

Najdrobniejszą granulację składników ma Sekret czarny Trapera, następnie Mondial, najgrubsze frakcje są w Megamixie. Jeżeli będziesz nęcił tylko miałkimi zanętami bo taki masz koszyczek, to wielkich sukcesów w łowieniu okazałych ryb Ci nie wróżę. Ale mimo wszystko życzę Ci sukcesów.

Link to comment
Share on other sites

Zanętę MS-1, widywałem w sklepach wędkarskich, ale nigdy jej nie stosowałem. W temacie modnych obecnie zapachów na karpia też Ci nie pomogę, bo nie specjalizuję się w połowach tej ryby. Czyli jak to mówi młodzież "nie czaję bazy" w tej kwestii. Czasem stosuję zanęty karpiowe, ale tylko jako dodatek do zanęt płociowo-leszczowych, w celu zwiększenia granulacji składników. W takich mieszankach zanęt stosuję zanęty karpiowe o neutralnym zapachu wanilii. Zajrzyj na fora karpiowe, tam pewnie dowiesz się co jest aktualnie "na topie". (Oczywiście możesz stosować gotowane konopie wraz z wodą po ich ugotowaniu.)

Link to comment
Share on other sites

A na karasie i na liny masz cos specjalnego? Ja ostatnio stosowałem biszkopty zmiksowane , wafle też zmiksowane oraz orzeszki ziemne też zmiksowane z dodatkiem cynamonu i miodu i bułki tartej to wszystko wymieszałem podejrzę z zanętą na karasie i liny , wyniki były ale w płotkach i wzdegach , masz może jakiś inny sposób ? A na haczyku mialem czerwone robaki oraz białe i lowilem na spławik

Edited by Roman12386
Link to comment
Share on other sites

Nie szukaj cudownych składników zanęt, ale raczej skup się na wyborze właściwych miejsc, gdzie liny i karasie przebywają/żerują. To jest klucz do sukcesu. Nęć typowymi zanętami linowo - karasiowymi, albo mieszanką zanęty lin-karaś + zanęta na karpia lub leszcza. Zanęta będzie miała wtedy grubszą granulację składników, będzie mniej smużyć, więc drobnica nie powinna zbyt namolnie przeszkadzać. Stosuj selektywne przynęty, żeby uniknąć a przynajmniej ograniczyć brania wspomnianej drobnicy. Np. na haczyku zamiast pinek, kilka grubych białych, albo kukurydza, sama lub w kanapce z białym, czy też czerwonym robakiem. Inne ziarna typu pszenica, pęczak, wszystko to co się u was sprawdza.Zamiast pinki, do zanęty dodawaj cięte czerwone robaki, latem dużo ziarna, takiego które jest najczęściej stosowane w danym łowisku, albo mieszanka ziaren. Piszesz że brały Ci płotki i wzdręgi, zwłaszcza ten drugi gatunek świadczy że prawdopodobnie wybrałeś dobre stanowisko. Wzdręga niemal z reguły przebywa w tych samych rewirach co lin i karaś, więc jest prawie pewne że pod wzdręgami, przy dnie, będą żerować liny i karasie. W swoich łowiskach nie stwierdziłem aby liny i karasie jakoś szczególnie ochoczo reagowały na jakiś konkretny zapach. Jeżeli tylko żerowały, wchodziły w zanęty o zapachu wanilii, piernika, kolendry, kozieradki, czy nawet czosnku. Zawsze decydujące znaczenie miało właściwe stanowisko, znajdujące się w miejscach przebywania, lub na trasach przemieszczania tych ryb.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...