Skocz do zawartości

Przynety i pilkery na Dorsza


sixurano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstepie zaznacze iz jestem dosc swiezy w temacie polowu ryb morskich - poki co bylem tylko kilka razy.

Obecnie jestem w trakcie kompletowania przywieszek oraz pilkerow. I stad moje pytanie, spotkalem sie z pilkerami ze swietlikiem, czy jest mi ktos w stanie powiedziec czy wogole warto sie zaopatrywac w tego typu sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

              Słuchajcie wędkarze morscy i sympatycy, wiele się zmieniło w przepisach dot. amatorskich połowów morskich.

Tu jest obowiązujące rozporządzenie Min.Rolnictwa i Rozwoju Wsi.z dnia 06.07.2015r.

https://mojepanstwo.pl/dane/prawo/141268,rozporzadzenie-sprawie-wymiarow-okresow-ochronnych-organizmow-morskich-polawianych

 

Co do pytania kolegi, to jest jasno w rozporządzeniu powiedziano:   do połowów....

-  nie wolno stosować sztucznego światła

Świetlik jest sztucznym światłem, i w sklepie nie powinni sprzedawać pilkerów z oświetleniem.

- do łowienia dorszy z kutra lub innego sprzętu pływającego można użyć 1 wędki zakończonej: sztuczną przynętą (np. pilkerem) z jednym haczykiem/kotwiczką mocowaną w sposób elastyczny.

   lub przyponem z jedną sztuczną przynętą uzbrojoną w 1 haczyk o rozwarciu do 20mm.

Nie cytuję dokładnie, żeby zwrócić uwagę na podstawową zasadę.

 

A jeszcze - możesz amatorsko zabrać 14szt dorszy, ale na kutrze gdzie łowisz na pozwolenie (zarobkowe) szypra ten limit nie obowiązuje. Szyper składa sprawozdanie liczone do limitu połowowego.

Edytowane przez kris1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...