Jump to content
SynSowa

Głogów i okolice

Recommended Posts

Witam po dość długiej nieobecności w kraju powracam na ojczyste ziemie. No i jak w temacie padło na Głogów w woj. Dolnośląskim. Ale do rzeczy chciałbym zapytać czy jest ktoś na forum z tamtych stron bo nie wiem kompletnie jakie koło wybrać, czy wybrać je w samym Głogowie czy może jechać do Legnicy a może do Zielonej góry?! Pamiętam jak jeszcze należałem go Koła PZW Okoń w Częstochowie (moje rodzinne miasto) że niektóre koła mają swoje własne ''klubowe'' łowiska, które zarybiają itp itd dlatego chciałbym się dowiedzieć od was co polecacie co warto omijać. Jeśli też macie troszkę czasu to prosiłbym o listę jakiś łowisk w okolicach Głogowa i najlepiej gdyby to były takie łowiska bez kąpielisk. Planuję zasiadki typowo gruntowe choć w zestawie znalazłby się i spławik jak i spinning liczę na szybką odpowiedź i pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety ie jestem nawet blisko Twoich okolic ale... Nie jest aż tak ważne Koło. Ważny jest Okręg i pod tym względem zdecyduj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz dobrą rzekę pod nosem, może wybierz koło w jakimś wędkarskim w Głogowie i śmigaj na Odrę :) Chyba, że wolisz na jezioro?

Edited by marckus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o jeziora to niedaleko Głogowa:

 

1. Jezioro Sławskie gospodarzem jest Gospodarstwo Rybackie Sława - opłaty, z tego co widać na stronie to dosyć mocno zarybiają. Potrzebna karta i opłata na ich wodach.

 

"§2 Wędkowanie dozwolone jest tylko i wyłącznie po wykupieniu zezwolenia na amatorski połów ryb w w/w wodach obwodu oraz posiadanie karty wędkarskiej."

 

2. Koło Zielonej Góry, w stronę Krosna Odrzańskiego, Jezioro Dąbie Duże (często tam łowie, tutaj jest parę zdjęć tego jeziorka, które zrobiłem link) i Dąbie Małe. Z tego co mi się wydaje jeśli opłacisz w Głogowie kartę to bez problemu możesz łowić,

 

3. Koło Nowogrodu Bobrzańskiego, Jezioro Turowskie,

 

4. Jak coś to zapraszam do Żagania na Gryżyce (dawne żwirownie) można bez problemu łowić na łowisku nr 4 i 5, link do mapy

 

Nie wiem czy pomogłem, ale zawsze coś :)

Edited by marckus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×