Skocz do zawartości

feeder na dużych głębokościach


Ravix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Łowię gruntówką z koszykiem zanętowym w jeziorze na głębokości 10 - 15 m. Łączy się z tym pewien problem na który chyba znalazłem sposób ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Otóż podczas rzutu przy uderzeniu o wodę część zanęty z koszyka uwalnia się następnie podczas opadu również zanęta zostaje wypłukiwana i na dno w miejsce łowiska dociera może połowa. Sposobem byłoby sklejenie i dociążenie zanęty ale wtedy nie pracowała by na dnie. Aby zniwelować te niedogodności zastosowałem rękaw PVA o niewielkiej średnicy tak aby jego odcinek można było założyć na koszyk, sprężynę itp. z zanętą bez wiązania. Podczas rzutu i opadania PVA utrzymuje zanętę w koszyku na dnie się rozpuszcza i zanęta zaczyna pracować. Do koszyka można ładować ziarna czy pellet bez ryzyka że się to nam rozpieprzy i zostanie wyżarte przez drobnicę w toni lub rozniesione przez ruch wody, Co Wy na to?

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja bym raczej szukał rozwiązania w sposobie przygotowania zanęty i jej nawilżenia. Jeżeli chcesz użyć grubej zanęty, czyli wspomnianej kukurydzy lub pelletu odpuść koszyk i użyj rękawa pva jak to robią karpiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...