Skocz do zawartości

Jurata


Zduneq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wybieramy się z Żoną na weekend majowy do Juraty.Planuję wziąć wędki.Jak wygląda sprawa wędkowania w zatoce?Jakiej ryby się spodziewać i na jakie metody postawić?Chciałbym połowić z brzegu na grunt lub porzucać spinningiem.

 

Uporządkuje:

-gdzie połapać z brzegu(najlepiej żeby żona mogła rozłożyć się na kocu obok)

-jaka metoda?

-jakie przynęty?

-co z pozwoleniem?mam opłaconą składkę członkowską.

-jakich ryb można się spodziewać w zatoce?

-jaki sprzęt (żyłka i haczyk)

-gdzie kupić ewentualne pozwolenie oraz przynęty.

 

EDIT:

 

W kwestii zezwoleń udało mi się ustalić iż istnieje możliwość zakupu e-zezwolenia.Ktoś może korzystał?Nie ma problemów podczas kontroli?

 

 

 

EDIT2:

 

Czy jak mam opłaconą tylko składkę członkowską w okręgu skierniewickim będę musiał wnieść jeszcze jakieś dodatkowe opłaty prócz zezwolenia?

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zezwolenia PZW niestety na nic się nie zdadzą, musisz wykupić tzw. "morskie". Informacje znajdziesz w tym temacie.

Łowić możesz z brzegu z gruntu, jednak do tego potrzebny odpowiedni sprzęt, na raz nie warto inwestować. Jeżeli masz zwykłe gruntówki spróbuj od strony zatoki, świetne miejscówki to przystanie lub porty. Zestaw z dwoma przyponami, rosówka, czerwony robak a najlepiej kawałki szprota lub śledzia.

Na spinnig można teraz połowić belonę to najlepszy moment. Śpiochy lub wodery, stosunkowo długi kijek, podłużne wahadła i do boju ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do IRM i już wszystko wiem.Wystarczy zapłacić na konto i wydrukować potwierdzenie.

 

Co do zestawu, możesz podkleić jakiś schemat?Sporo tego na necie i nie wiem co warte uwagi.

Czy na zatokę "zwykła" zanęta do feedera wystarczy, czy może trzeba kupić jakąś typową morską?Może wystarczy tą zwykłą "doprawić" jaką melasą?

Jest sens brać nad wodę kuku?

Fala na zatoce jest duża?Da radę połowić na "miękkiej" szczytówce i sprężynie 20g?Czy może jednak przezbroić zestaw na twarde szczytówki i podpiąć koszyczki 40 - więcej g? 

 

EDIT:

 

klej do zanęty potrzebny?

 

Edit 2:

 

Łowię na haczyki gamakatsu w rozmiarze 12.Nie za małe?

Edytowane przez Zduneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawu, możesz podkleić jakiś schemat?Sporo tego na necie i nie wiem co warte uwagi.

 

A choćby taki.

 

 

 

Czy na zatokę "zwykła" zanęta do feedera wystarczy, czy może trzeba kupić jakąś typową morską?

 

Tu raczej nie używa się zanęty.

 

 

 

Fala na zatoce jest duża?

 

Zależy od wiatru, kierunku i siły.

 

 

 

Da radę połowić na "miękkiej" szczytówce i sprężynie 20g?Czy może jednak przezbroić zestaw na twarde szczytówki i podpiąć koszyczki 40 - więcej g?

 

Od Zatoki wystarczy 60-80g, bez koszyczka, ciężarek na zestawie jak wyżej.

O przynętach już wcześniej pisałem.

 

 

 

Łowię na haczyki gamakatsu w rozmiarze 12.Nie za małe?

 

Minimum 4-6. Zależnie od wielkości przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przepraszam że dopiero teraz, ale wczoraj późno wróciłem.Dziękuję za wszystkie rady z postów powyżej.Z części skorzystałem, z części nie(nie udało mi się nabyć haczyków i odpowiednich krętlików.

O sukcesach nie ma co pisać.Potraktuję wędkowanie w porcie w Jastarni jako naukę :)  

Może kilka zdań dla potomnych:

 

-zatoka jest PŁYTKA, nawet bardzo(średnia gł. 2m)

-ciut głębiej jest w porcie

-łapanie z "gruntu" można sobie odpuścić gdyż wszystko jest tak zarośnięte iż wyciąga się praktycznie same glony

-mimo to na czerwonego numer 3 złapałem 2 cierniki(każdy 3cm długości)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...