Skocz do zawartości

Przypon wolframowy, czy inny?


raventes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku z tym, że zamierzam również podjąć walkę z drapieżnikami za pomocą spinningu chciałem Was spytać odnośnie przyponów jakie zastosować. Mianowicie podobno przypony wolframowe posiadają kilka wad ( m.in skręca się ). Czytałem w necie, że są nowsze / lepsze przypony od wolframowych właśnie, czyli: Surflon, Surfstrand oraz Titanium Braid. Przy czym są one wykonane z różnych splotów tj: 1x7, 7x7, 1x19

Czy gra jest warta świeczki i zamiana przyponów wolframowych na któryś z tych jakie wymieniłem jest warta świeczki, czy nowsze nie znaczy lepsze i nie kombinować tylko stosować wolframowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przypony wolframowe po pierwszym braniu, lub zaczepie potrafią zamienić się w sprężynkę. Niektórzy wędkarze podgrzewają je co umożliwia ich wyprostowanie, ale moim (i nie tylko moim) zdaniem osłabia je i to nawet dość znacznie.

Ja stosuję przypony DRAGON Titanium-wire 40cm, są droższe ale nie zakłócają pracy przynęty tak jak stalowe i nie skręcają się jak wolframy.

Jak na razie nie zawiodłem się na nich, pod warunkiem stosowania nie krótszych niż 30cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanium-wire ma specyficzną cechę, jak zapewne przeczytałeś, jest elastyczna. Ja nie narzekam i po próbie używania wielowłóknowych, pozostałem jednak przy wire. Ale to moje subiektywne zdanie, wypróbuj jedne i drugie, zobaczysz co Ci bardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

My robimy i sami używamy przyponów Surflonowych - 49 splotów w otulinie nylonowej, z agrafkami z drutu dentystycznego które się nie rozpinają i są bardzo wytrzymałe. Przypony się nie odkształcają.

post-3650-0-86567300-1468323604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...