Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kija i kołowrotka


Majcher92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie,

ze względu na to że wypadłem z obiegu co do kwestii nowości spinningowych i tego co się teraz używa zwracam się do Was z prośbą pomocy w wyborze nowego kija i kołowrotka. Posiadam już kija Jaxon Inspiral Jig Spin 3-15g 240cm i doszedłem do wniosku że potrzebuje sprawić sobie nowy kijek. Łowie głownie na jeziorach/zalewach sporadycznie na rzece, przynęty jakimi się posługuje to małe blaszki 1,2,3,małe woblery i paprochy z główką i boczny trok.Ryby jakie mam zamiar łapać to okonie i mniejsze szczupaki,jazie ,klenie i inne ryby drapieżne ale wszystko małe nie nastawiam się na dużą rybę tylko na finezyjne łapanie(jeśli to tak można kreślić). Myślę że długość wędziska dobra by była 270cm. Co do kołowrotka to żeby miał dodatkową szpule,ważne żeby cicho i precyzyjnie pracował. Budżet jaki posiadam to 400zł. 

Edytowane przez Młodszy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zaproponuję Ci spinning CUPIDO RAZOR MEDIUM SPIN IMX9 5-20g 2,40m oraz kołowrotek DRAGON NANO LITE XT 600 FD 1030i.

Jeśli będziesz zainteresowany ofertą to zapraszam na priv. Zmieścisz się w budżecie a my dorzucimy gratisowo 2 ręcznie robione wahadłówki RoBo :)

Pozdrawiam.

post-3650-0-78165200-1470472306.jpg

post-3650-0-91571500-1470472326.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2-3 lata uzywałem Konger carbon spinn podajrze, ogolnie mógł być ale już od jakiegoś czasu się szykowałem do zmiany. W tym roku kupiłem Robinson diplomat pike spin własnie 270 cm. Kijek mieści sie w Twoim budzecie. Ciężar wyrzutu mam 10-30g. Ogólnie wędka dobrze pracuje i czuje na plus dużą różnice na plus wzgledem poprzedniej spiningowki. Jakbyś coś chciał wiedziec to pisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, polecam Viper SL Senso 275cm/1-7g i do niego Maxima FD 1025i, zgranie idealne. Mam taki zestaw skompletowany za radą kolegów.

Do tego żyłka V-Camou 0,16 i masz zestaw do dłubania, jak się patrzy.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Łukasz.

Opisz swoje wrażenia z użytkowania Catany, ciekawe czy będą się choć w części pokrywały z moimi. Ten kijek stał się z czasem ulubionym do lekkiego, a także średniego spinningu. Ostatnio odważyłem się rzucać nim przynęty +- 20g i nic się nie stało, daje radę. Problem tylko z rybami, nawet takich "submarine" jak 10-centymetrowe MIKADO Roach czepiają się okonki "maluchy" 18-20cm. Odsyłam je do domu po ojca albo dziadka, ale olewają mnie. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić tego wędziska na przyzwoitej rybie... :(

Może Ty będziesz miał więcej szczęścia do przetestowania tego kijka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak,ogólnie lubię paproszyć więc moje przynęty to paprochy na główkach od 1g do 3g, jakieś małe gumy,obrotówki ogólnie wszystko to co małe:-). I muszę powiedzieć że nie spodziewałem się że przy paprochu na 1 gramowej główcek wszystko tak przyzwoicie będzie odczuwalne na kiju. Zadowolony jestem z celności i długości rzutu nawet tymi najmniejszymi przynętami. Co do dolnika to moim zdaniem on wcale nie jest za długi,nie zdarzyło mi się żeby mi w czymś przeszkodził. Ja tak samo nic większego jeszcze nie złapałem na tego kija,ale zabawa z okoniami daje dużo frajdy. Podsumowując,catana to dobry kij,za niewielkie pieniądze. Jestem zadowolony z pracy wędziska podczas prowadzenia przynęty jak i holu ryb. Polecam wszystkim niezdecydowanym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj po raz pierwszy użyłem na łowisku żyłkę 0,16mm DRAGON V-Camou (MOMOI) do ultralighta i mam ambiwalentne odczucia.

Co prawda żyłka okazała się bardzo mocna, wyjmowanie zaczepów w postaci całych, około 1-2-kilogramowych snopków zielska stawiającego dodatkowo pokaźny opór w wodzie nie stanowiło problemu (nie zerwałem żadnej przynęty). Pamięć praktycznie zerowa. Żadnych gniazd. Dalekie rzuty z krótkiego wędziska 210cm.

Natomiast zaskoczyła mnie, jak na żyłkę dedykowaną do spinningu, znaczna rozciągliwość co przy elastycznym kijku (SHIMANO Catana 1-10g) przełożyło się na trudności w skutecznym zacięciu.

Wcześniej sprawdzając statycznie jej parametry (średnicę, wytrzymałość) i stosując do cięższego, sztywniejszego spinningu (3-14g) polecałem ją jako dobrą. Po doświadczeniu w praktyce z UL-em, biję się w piersi i wycofuję moje rekomendacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...