Jump to content
Roman12386

mrożenie zanęt?

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanie czy można zamrozić zanętę wędkarska niewykorzystaną z łowiska tzw już dorobioną i nawilżoną? Jesli tak to czy po odmrożeniu nie straci swoich wartości i jak długo można ja trzymać w zamrażarce ?

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz zamrozić nawet na kilka miesięcy. Jedyny warunek jak w przypadku innych produktów, nie rozmrażać w międzyczasie i nie mrozić ponownie, gdyż zanęta (inny produkt) może zacząć się psuć (procesy gnilne). Zamrożona zanęta nie traci nic ze swoich właściwości wabiących, ale będzie miała znacznie mniejsze właściwości wiążące (słabszą kleistość). Należy wziąć na to poprawkę i jeżeli zajdzie taka potrzeba, stosownie do warunków łowiska, dodać klej do zanęt, mielone płatki owsiane lub glinę wiążącą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można. Np. wtedy gdy zależy nam, aby kule zanętowe wolniej się rozmywały (żywe robaki znacznie ten proces przyspieszają). Razem z pozostałą z wędkowania zanętą też można, bo pewnie o to Ci chodzi. Tyle tylko, że razem z zanętą robaki zamrażają się dużo wolniej, więc umieść całość w szczelnym opakowaniu/pojemniku, bo robaki mogą zdąrzyć się porozłazić. Mrożone robaki zupełnie nie nadają się na haczyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy po odmrożeniu zanęty można dodać świeżą zanętę i wszystko razem wymieszać czy raczej osobno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz, jak najbardziej. Przy okazji możesz dodać żywych pinek, czy grubych białych i/lub ziarna zbóż (kukurydza, pszenica, pęczak) , czyli to co na Twoim łowisku się sprawdza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×