Skocz do zawartości

Prosze o informacje na temat mojego "sprzetu"


ustezam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość woldi

Ale chyba nastawiasz się na konkretny gatunek ryby? Uniwersalnie to mniej więcej tak jak Nikoś napisał

Co do hamulca- najłatwiej ustawić tak, żebyś mógł ręką wyciągać żyłkę ze szpuli(oczywiście na zamkniętym kabłąku:)

czyli tak, by nie za lekko i nie za ciężko żyłka schodziła z kołowrotka. Pobaw się różnymi grubościami żyłek w połączeniu z wieloma ustawieniami hamulcami na kołowrotku, a szybko kapniesz o co biega :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi

nie myślałem byś nawijał, odwijał itd, ale raczej, ze masz kilka kołowrotków z różnymi żyłkami i w ten sposób sprawdzisz jak to działa. bez dodatkowych wydatków i kombinacji. Jak masz jeden kołowrotek i jedną szpulke to ciągnij na żyłkę, podkręcaj hamulec i sprawdź, w którym momencie nie wytrzyma, a następnie popuśc trochę i będzie ok. z tym, że pamietaj o tym, że na węzłach żyłka ma mniejszą wytrzymałość. Jak pojedziesz na ryby i będziesz miał branie, a ryba zbyt łatwo będzie wyciągała żyłkę to delikatnie podkręć albo odwrotnie gdy hamulec zbyt mocno będzie trzymał...tak ogólnie mówiąc, bo to i od wielkości ryby zalezy

Edytowane przez woldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uczyłem sie wiazac "w internecie" filmiki i pozawiazaniu ciagnąłem za nia i nic sie nie stalo nic sie nie poluzowalo itp lecz boje sie co do przyponow bo robilem jakby to napisac tak jak umialem poszukalem 2-3 wezly i kombinowałem... czy byl to dobry pomysl dowiem sie na wiekszej rybie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt i kolor haczyka dobierasz do przynęty, wielkość przynęty, a co za tym idzie i haczyka do wielkości ryb, których się spodziewasz.

Srebrne do białych robaków i ziaren, np pęczaku, złote do kukurydzy, czarne i czerwone do czerwonych robaków, czerwone do ochotki.

Do tej wielkości ryb kup haczyki 10, 12, 14,i 16. Najbardziej uniwersalne będą srebrne z długim trzonkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam złote haczyki o rozmiarze 8. I powiem wam ze jak dla mnie to są najoptymalniejsze. Gdy miałem rozmiar 10 to nie mogłem zaciąc większej płoci. A na 8 tne okonki 10cm jeden za drugim. Na 8 można założyc więcej czerwonego robaka z gnoju. Wtedy przynęta wydaje się większa i kusi większa rybę do brania. Ostatnio zacinanie karasi na ten haczyk jest dla mnie mistrzostwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...