Skocz do zawartości

Pytanie o oczko wodne


stawny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dziś korzystając z mapy geoportal-u przy typowaniu łowisk na moje wędkowanie, trafiłem w swojej okolicy takie coś poniżej na zdjęciu.

Nie jestem pewien, czy wśród pól jest to twór naturalny, czy nie. Jedno wiem, że tam gdzie to oczko występuje, były kiedyś stawy hodowlane, ale zostały zasypane w latach 70. Jak uważanie, warto tam w to oczko (stawik) czy inaczej to zwał zarzucić bata ze spławikiem albo lekką odległościówkę? Może ktoś wśród pól łowił na takim czymś, i wie jaka może być głębokość i jakie ryby mogą w czymś takim oprócz karasi i ewentualnie larw komarów żyć? Widać, po zdjęciu, że w wodzie jest roślinność zanurzona i dobre podejście. Czekam sugestię.

post-318-0-97798600-1479922629.jpg

Edytowane przez stawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co weź sobie wygodny fotelik, browara czy co tam smakujesz, idź i posiedź, poobserwuj wodę. Oczywiście na wiosnę ;).

I coś do sprawdzenia głębokości. ;) Na marginesie, załóżmy ze to bajoro jest na prywatnym polu gospodarza (i pewnie tak jest). Chyba trzeba uzyskać zgodę od właściciela terenu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka zdjęć tego oczka :)  jest bardzo płytkie max 80 cm na środku. Na środku dno jest czyste i koloru ochry.

No to moim zdaniem karasie tylko. Moze jakiś linek? Oby nie karłowate. Urokliwe bajorko, ale szalu tam nie będzie. Obym się mylił. Powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowi karpiarze by się krzywili, jak bym poławiał karpie na spławik batem albo odległościówką z mielonką i krompaki chleba w kamizelce :D, karpie to przyłów :D na marginesie.

Zapomniałem się dopytać, to takie "wydeptane" na ostatnim zdjeciu to przez ludzi czy raczej dzika zwierzynę? Kiepy, puszki, butelki? Nasi tam byli? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz ładna!, to czemu nie :P, na poważnie znalazłem metodę na te bajorko. Leżący spławik się zwie metoda: 

a pokazuje ją Czeski John Wilson ;)

Edytowane przez wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...