Jump to content

Łapino Górne


Minus
 Share

Recommended Posts

Jezioro Łapino Górne położone jest na wschodnim krańcu Pojezierza Kaszubskiego w odległości około 30 kilometrów od Gdańska. Jest wodą należącą do PZW Okręg Gdański.

Na jego południowo wschodnim brzegu znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych z kąpieliskami i wypożyczalniami sprzętu pływającego. Przeciwny zaś brzeg jest bardziej dziki z wieloma pomostami i miejscówkami dla wędkarzy. Kształtem jezioro przypomina wydłużoną kroplę wody. W jego węższym końcu znajduje się wysepka na której występują różne gatunki ptactwa wodnego – niestety dla rybostanu również kormorany i czaple. Właśnie w okolicy wyspy najczęściej spędzałem czas z wędką. Było to ładnych kilka lat temu ale wspomnienia pozostały do dnia dzisiejszego. Hol ponad metrowego węgorza zapamiętam chyba na zawsze. Najczęściej zasadzałem się w nocy w oczekiwaniu na brania węgorzy oraz sandaczy, których tam nie brakowało. Liny, leszcze oraz karpie i amury dawały wiele ciekawych doznań łowiącym w tym jeziorze, jednak złowienie dużych okazów ryb spokojnego żeru wymagało wielodniowego nęcenia. Dostęp do jeziora jest łatwy i łowisko nie należy do obleganych przez brać wędkarską, pomimo bliskości Trójmiasta. Około kilometra od Jeziora Łapino Górne znajduje się zbiornik retencyjny Jezioro Łapińskie Dolne, przez który przepływa rzeka Radunia.

Wracając do Górnego Łapina, jest to bardzo interesujące łowisko, ale wymagające z przeznaczeniem dla wędkarzy obdarzonych większą cierpliwością. Należy również wspomnieć o sporej populacji uklei co zapewnia drapieżnikom stały posiłek. Wspomniane ukleje dorastają tam do niewiarygodnych rozmiarów. Obiecałem sobie w tym sezonie powrót na to łowisko i mam nadzieję, że efekty będę mógł opisać na naszym portalu. Niestety mój ulubiony pomost praktycznie nie istnieje ale jest nad tym jeziorem sporo miejscówek, które zasługują na uwagę.

post-158-0-11365700-1331335667_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Istotnie, jeziorko ciekawe z opisu....Zdjęcie też pokazuje chociaż kawałek jego urokliwego charakteru:)

Z rybami podobnie jak w wielu innych jeziorach...Ale te ukleje. Bat w dłoń i leciwa :) Koniecznie z synkiem/córką/siostrzeńcem/bratankiem/małym kuzynem/żoną/dziewczyną....Z kimś, kto nie jest zapalonym wędkarzem albo w ogóle nic nie wie o łowieniu ryb. Zabawa dla nas i dla nich- mega.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...