Skocz do zawartości

jaką bolonkę kupić


krzysiekp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam problem z wyborem bolonki. Zamierzam kupić bolonke o długości 7 metrów i bedę łowił na odrze. Zamierzam wydać ok 400 zł  i nie wiem co wybrać. Może ma ktoś już sprawdzoną bolonkę ? Wiem że ważna jest waga no i żeby nie była zbyt delikatna. Proszę pomóżcie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dołóż 60-80 zł i kup bolonkę Kongera, Turion Bolognese 700/30. Jest to jedna z nielicznych bolonek tzw. polskich firm, która jest właściwie wyważona a uchwyt kołowrotka znajduje się w odpowiednim miejscu. Stosunkowo lekka a zarazem mocna, co nie zawsze idzie ze sobą w parze. Jeszcze lepszą bolonką (też Kongera) jest Albion Bolognese, ale ta jest już znacznie droższa od Turiona o około 400 zł. Nie skuś się czasem na tanie bolonki za około 200 zł, lub o zgrozo za stówkę z groszami, które w istocie bolonki tylko udają. Łowienie takimi wędkami przez kilka godzin jest istną udręką. Dobre bolonki renomowanych zachodnich firm (Tubertini, Trabucco, Milo, Colmic) zaczynają się niestety w okolicach ceny Albiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zaproponować doskonałą Bolonkę firmy Mikado - SCR 7m do 35g.  Wędka jest świetnie wykonana, wyważona, wygodna i lekka. Do tego bardzo dobrze pracuje. Mamy ją mocno przecenioną, do tego 15% rabat dla forumowicza więc masz okazję tanio nabyć bardzo dobrą wędkę. Gdybyś był zainteresowany to zapraszam na priv.

 

 

bolonka mikado 1.jpg

bolonka mikado 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek do bolonki powinien być w miarę lekki i  mieć bezwzględnie płynnie działający hamulec (przedni czy tylny to już rzecz gustu). Odpowiednia będzie wielkość w okolicach 2000. Mogą to być kołowrotki dedykowane do metody odległościowej, lub lekkiego spinningu. Np. proponowany przez Maxa Mistrall Navigator, albo zastosowany przez kolegę Dodoreg Robinson VDE-R Tournament 206 (patrz "Wiosenna odległościówka z firmą Robinson"). Z doświadczenia wiem, że przy bolonce sprawdzą się także Shimano Catana 2500, lub Ryobi Ecusima 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja przybierałem się do bolonki do kolega spławik66 któren ze mną był powiedział tak

"Łukasz K&^%&*)wa nie patrz do końca na wagę, co piszą na kiju zważ. I popatrz że te odchudzone to strasznie delikatne."

 

MIał rację.

Wybrałem Sensasa drava competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie każdy tak jak Ty, ma możliwość kupować sprzęt pod okiem takiego mentora jak Spławik66. Kupując w sklepie stacjonarnym, możesz porównać różne wędziska i dopasować wybór "pod siebie", stosownie do swoich potrzeb i upodobań. Jeżeli kupuje się w sklepie int. (tak jak Krzysiekp), to waga wędziska jest istotnym parametrem przy dokonywaniu wyboru. (Obok długości, parametrem w zasadzie jedynym, bo o charakterystyce wędki wiemy tylko tyle, co mniej lub bardziej udolnie sugeruje dystrybutor.) Ty przecież też nie wybrałeś cięższej, ale mocnej "bolonki" kompozytowej za stówę z ogonkiem,  ale postawiłeś na znacznie droższą i lżejszą Dravę Sensasa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...