Skocz do zawartości

Polecicie jakąś spinningówkę


Patryk9876
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może Mikado Inazuma Flash Perch cw do 18g, z lodki 240 a z brzegu można smiało 270, chociaż najlepiej zobaczyc sobie w sklepie jaka lepiej Ci pasuje, ogolnie ja na nia lawie i jest okej, co do okoni to niby jest do 18g bez dolnej skali cw ale jednak chyba predzej ja bym powiedzial, ze 5-18, ale polowisz na spokojnie i to i to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędziska, które ogarnie Ci duże szczupaki i małe okonie nie znajdziesz, bo to mało realne, ale jeśli chodzi o średnie okonie (>20cm) i średnie szczupaki (<80cm) mogę Ci polecić dwa, których właściwości osobiście sprawdziłem.

CW 5-20g bardzo przyzwoite wędzisko prawie uniwersalne, za bardzo dobre pieniądze, dolna granica CW nieco zawyżona, bo wędzisko ogarnia przynęty już od 2-3g, natomiast górne opisane bardzo realnie,  stosowanie przynęt cięższych niż 20g może być ryzykowne. Spośród moich pięciu wędzisk, jest moim ulubionym. Nie sugeruj się tym, że to JAXON, bo to jedna z nielicznych "perełek" w ich ofercie.

CW 3-14 dobre, solidne wędzisko, ale tutaj opis CW to licentia poetica i rzucanie przynętą zarówno poniżej 3g jak i do 20g nie powoduje dyskomfortu. Wadą (subiektywną) jest nieproporcjonalnie długi dolnik, który może trochę przeszkadzać, zwłaszcza przy łowieniu z łódki poczytaj.

Obydwa wędziska dobrze wyważy kołowrotek o ciężarze w granicach 310-350g.

Do obydwu sugeruję plecionkę od 0,08 (okoń) + przypon Surflon 5kg, do 0,14 (szczupak) + przypon Surflon 9kg, nie krótszy niż 30cm.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...