Skocz do zawartości

Jaka wędka na początek?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zakupić jakieś dwie wędki na początek (już pisałem w dziale przywitaj się jak sprawa wygląda). Będę łowić z gruntu na zbiorniku Goczałkowickim i Łąckim, jako że będą to moje pierwsze wędki zapewne nic specjalnego nie muszę kupować zanim się nauczę co i jak ale też nie chcę kupować tandety, mógł bym iść w zasadzie do sklepu wędkarskiego i poprosić o wędkę ale zapewne wcisną mi jakąś by tylko sprzedać. Oglądałem na allegro wędki ale nie wiem co brać pod uwagę, jak pisałem najlepiej by była jakaś wędka na spławik i teleskopowa...

Mógł Mi ktoś pomóc najlepiej dobrać jakiś zestaw? bo jeszcze do tego muszę kołowrotki dokupić itp

z góry dziękuje (jak zły dział to przepraszam)

Edytowane przez okey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goczałkowicki:

Jezioro Goczałkowickie[1] (Zbiornik Goczałkowicki) – zbiornik zaporowy na Wiśleutworzony w 1956 roku przez spiętrzenie wód rzecznych zaporą w Goczałkowicach wwojewództwie śląskim. Powierzchnia maksymalna zbiornika wynosi 3200 ha, a pojemność całkowita około 168 mln m³. Jest to zbiornik retencyjny zaopatrujący w wodę częśćGórnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Oprócz zaopatrzenia w wodę pełni on także inne funkcje gospodarcze, np. przeciwpowodziowe, turystyczno-rekreacyjne.

A ten drugi to:

Zbiornik Łąka (tzw. Jezioro Łąka) - sztuczny zbiornik wodny utworzony na rzece Pszczynka w 1987 na północ od Zbiornika Goczałkowickiego w gminie Pszczyna(województwo śląskie). Tereny rekreacyjne.

No i tu jest problem co by było lepsze jak na zakup pierwszego sprzętu. Nie mam pojęcia co by było najlepsze na te wody bo dalej się wybierać nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić dwie wędki proponuję pickera do połowów gruntowych i bata do połowów spławikowych. Picker o długości do 3m i c.w 20-40g. Do tego jakiś uniwersalny kołowrotek wielkości 2500, dobra żyłka 0,22 lub 0,25 kilka rurek antysplątaniowych, koszyki lub sprężyny zanętowe. Bat 6-7m, do tego żyłka 0,14, kilka spławików od 1 do 3g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak juz sianko wydać to tylko 2 składy...powiedz jeszcze czy myślisz o łowieniu z brzegu czy może łodzi ???

Zawsze zastaje jeszcze spin jeśli....jeśli lubisz aktywność...

A nie doczytałem, że na gruntowe łowy sie nastawiasz....wtedy jak najbardziej picker, feeder lub ciężka gruntówka.

Edytowane przez bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował feedera 40-90g mam takiego już chyba z 6 lat i nigdy mnie nie zawiódł a trafił mi się na nim karp 14kg i dał radę oraz jakiś match 8-25g będą to dla ciebie wędki bardziej uniwersalne. Co do kołowrotków to jakieś uniwersalne w rozmiarze 2000 do match i 3000 do feeder popatrz oferty Okumy nie drogie a dobre z długą gwarancją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy są z reguły ciężkimi kijkami i mają przelotki bardzo narażone na uszkodzenia.

Dokładnie, waga, wrażliwość przelotek na uszkodzenia, łatwo porysować blank jak się piasek dostanie na połączenia. Ponadto każda konstrukcja jest najsłabsza właśnie na połączeniach a teleskop ma ich wiele więcej niż składane wędzisko. Idealny kij do dwuskład, chociaż można i trzy częściowy od biedy kupić. Wybrać konkretny model możemy jak powiesz ile masz kasy do zainwestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował feedera 40-90g mam takiego już chyba z 6 lat i nigdy mnie nie zawiódł a trafił mi się na nim karp 14kg i dał radę oraz jakiś match 8-25g będą to dla ciebie wędki bardziej uniwersalne. Co do kołowrotków to jakieś uniwersalne w rozmiarze 2000 do match i 3000 do feeder popatrz oferty Okumy nie drogie a dobre z długą gwarancją

Zgadzam się z MICHNIKIEM. Feeder i match'ówka to bardziej uniwersalny sprzęt o dłuższym zasięgu, na początek będzie ok. Mikado (kije) i Okuma (kołowrotki) to rozsądna cena i wystarczająca jakość. Z czasem sam dojdziesz do tego co cię kręci najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasy przeznaczonej mam 500 zł ale to jest tak że za tą kasę chciałem skompletować od A do Z te wędki :) Bat odpada na 100%, najlepsze by były wędki na spławik bo na początek najszybciej to ogarnę (bądź jak kolega napisał jakieś uniwersalne) i sam fakt patrzenia na spławik to już coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sam na bata łowię od chwili gdy lód puścił mój staw i muszę przyznać że to łatwa sprawa. A jaka przyjemna :)

Ale z drugiej strony, bat to najmniej uniwersalna wędka.

Ps. Łowię na 3m uklejówkę z Decathlona za 11 zł.

Masz zawsze trochę czasu na edycję posta zamiast pisania kolejnego. Pamiętaj o tym, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

Uczyłem się łowić na wędce spersonalizowanej przez fishingcenter.com.pl i teraz zdobywam pierwsze miejsca na lokalnych zawodach. Panowie w pracowni bardzo uważnie przyglądają się stylowi łowienia klienta, a później dopiero dobierają części. Można testować, aż do upadłego. Dobrze doradzają. Jeżeli chodzi o uzbrojenie wędki to jest po prostu piękne i aż chce się wychodzić na łowisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...