Jump to content
stawny

Zbiornik Wapno w Dopiewie

Recommended Posts

Zbiornik Wapno jest zlokalizowany w obrębie gminy Dopiewo, przy autostradzie Wolności. Patrząc na koniec j. Niepruszewo za A2 - kawałek wody z drzewem na środku. Kształt zbiornika przypomina prawie prostokąt, z wyspą wcinającą się w środek wody. Brzegi równe, dość mocno porośnięte roślinnością wynurzoną. Woda posiada liczne miejscówki dla wędkarzy z brzegu. Głębokość wody, od 1 m do 4. Ryby występujące: Szczupak, okoń, sandacz, węgorz - sporadycznie, płoć, jazgarz, karaś i ukleja. Jest to jeziorko prywatne, ale udostępnione bezpłatnie, dla wędkarzy z PZW, na łowisku obowiązuje RAPR, zakaz zaśmiecania, bo inaczej właściciel zamknie akwen. Na zbiorniku koło PZW nr. 6 Dopiewo organizuje liczne zawody wędkarskie. Spinningiści odnajdą tu atrakcyjne miejsca do biczowania, nawet wachlarzem ;)

Dojazd do wody możliwy z miejscowości Dopiewo, Niepruszewo-Cieśle. Lokalizacja GPS: N 52o 21' 7" E 16o 37' 45"

niepruszewo_00_big_pl.jpg

Edited by stawny

Hej,

Zawsze ciekawił mnie ten zbiornik ale było to już lata temu. Podobny do tego jakie można spotkać przy Kiekrzu Dużym. i Chybach gdzie niejednokrotnie łowiłem całkiem ciekawe ryby. Ogólnie tego tupu zbiorniki mają swój urok i nie każdy je lubi:)

Pozdrawiam!

Miło, że wpis Tobie się mój podoba.

Zbiornik został wykupiony, i jest to teren prywatny już! Obowiązuje zakaz wędkowania i przebywania na zbiorniku.

Właściciel udostępnia akwen. Trzeba telefonicznie się zapisać bez opłat. Nocki zamawiamy 24 h przed dniem wędkowania. Telefon do właściciela na terenie zbiornika na znaku.