Jump to content
Dario1906

Od czego tu zacząć

Recommended Posts

Jak napisałem w dziale przywitania nie wędkuje od 2003 roku, zamierzam od nowego roku zacząć wędkowanie od nowa. Troszkę się rozejrzałem po necie, ale technika tak poszła do przodu że masakra mam troszkę czasu żeby nakupować sprzętu a nie mam pojęcia od czego zacząć i jakiej firmy. Nastawiam się na wędkowanie gruntowe na zbiornikach 50 ha i na stawach. Zawsze lubiem również łapać na żywca, kiedyś to miałem zwykłe wędki z targu nie patrzyłem kompletnie na rozmiary wagi, wyrzuty itd. teraz chciałbym trosze poważniej zacząć za każą poradę bardzo dziękuje. Pozdrawiam 

Łapie na żywca ruskim teleskopem z bazaru z lat ~99/05 po nieznacznej modyfikacji i DDR-owkim rexem....
Można wydać walizkę kasy a można i z "bazarówek" znaleźć coś co działa z sensem.
Pasowanie teleskopa sprawdzisz szybko na bazarze, CW tez jak łowiłeś to szybko się dowiesz czy praktyczniejsze będzie mniejszy czy większy. Zapytam wprost chcesz poobcować z przyrodą w spokoju i czasem coś złapać czy nastawiasz sie na "wyścig zbrojeń" i rewię mody?

Oczywiście że liczę na odpoczynek i relaksik po pracy i dlatego nie chcę  żeby to było w nerwach i złości ze względu na nie fajnie działający  sprzęt no i wiochy tez nie może być :D

Właśnie z powodu "nerwy na lichy sprzęt" postawiłem na kołowrotki zabytkowe :)
O nowych nic sensownego  nie powiem  bo nie mam doświadczenia,
/poza tym ze raz mi korba od czegoś w najmniej odpowiednim momencie w ręku została...../

Może ja zapytam inaczej: jaki budżet na zakup sprzętu wędkarskiego posiadasz? Bo to również bardzo ważna kwestia od jakiej trzeba zacząć, podaj szczegóły i wtedy chętnie pomożemy, doradzimy na forum.

Minęły 3 miesiące od decyzji o powrocie do wędkowania, czytam, czytam, czytam oglądam myślę i dalej nic nie kupione. Wiadomo że na początek nie będe kupował sprzętu jakiegoś z wysokiej pułki, jaki budżet w sumie sam nie myślę jakbym widział konkretna cenę to bym rozważał :D  chce zacząć o łowienie z gruntu na stawach i zbiornikach wodnych.Chciałbym kupić już te 2 wędki i kołowrotki a później dalej bo wszystko na raz kupować to troszkę po kieszeni by pojechało :D 

P.S Sorry że tak poźno odpisuje.