Jump to content

Plecionki JMC Adventure


Alexspin
 Share

Recommended Posts

Po przeczytaniu testów PLECIONKA JMC 4X 0,04 I 0,06 MM i PLECIONKA OŚMIOSPLOTOWA JMC 8X zdecydowałem się zainwestować eksperymentalnie i kupiłem tę plecionkę w 5-ciu rozmiarach:

- 0,03mm/3lb,

- 0,04mm/4lb,

- 0,08mm/8lb,

- 0,15mm/18lb,

- 0,21mm/25lb

Wszystkie w kolorze Fluo. Jak dotąd miałem na tyle czasu, żeby wypróbować 0,03 i 0,08. Nawinąłem na multiplikatory i nad wodę:


0,03 to kompletny "niewypał", grubsza 1,5 raza od KAMATSU Techron 0,04, zupełnie płaska jak tasiemka, chropowata, bardzo łatwo rozwarstwia się, ale czego można było spodziewać się po trzysplotowym warkoczyku. Jedyną jej zaletą jest moc, co udowodniła rozginając z zaczepu kotwiczkę Horneta S (4cm, 4g). Cóż z tego, jeśli odległości rzutów z przynętami od 4g do 6g mizerne, osiągały z trudnością około 10m, a po dwóch godzinach wędkowania warkoczyk zaczął się rozwarstwiać i tworzyć brody bardzo trudne do rozplątania. Po trzech godzinach plecionka nie nadawała się do użytkowania w zestawie castingowym. 120 zł poszło do kosza... :(


0,08 okazała się diametralnym przeciwieństwem. Gładka, śliska, bardzo ścisła. Nie miałem akurat innej plecionki 0,08 dla porównania grubości, ale w konfrontacji z MOMOI JigLine MX8 0,14 "na oko" jest prawie o połowę cieńsza od JigLine. Z multiplikatora schodziła jak masełko i przy hamulcu magnetycznym ustawionym aby tylko zlikwidować boczny luz szpuli, przy minimalnej kontroli kciukiem, przez trzy godziny łowienia nie utworzyła się ani jedna broda. Woblerki od 6 do 12g leciały na około 20-30m (nie mierzyłem krokami, tylko obrotami korbki). Żadnych oznak rozwarstwiania, ani utraty koloru. Moc również bez zastrzeżeń, co prawda nie sprawdzona na rybie, ale wyholowałem nią pełnego wody starego gumofilca (kalosza, nie wędkarza).


Jeśli linka utrzyma swoje parametry przez cały sezon, a pozostałe potwierdzą to co prezentuje 0,08, to zagoszczą na dłużej w moich zestawach. 

Edited by hege
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...