Skocz do zawartości

Jaki spinning wybrać?


Rom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomość:
Łowisko zwirownia występuje każdy rodzaj drapieżnika: szczupaki od 1kg do sumow rekord mój 165cm . Potrzebuje spinningu na dalekie wyrzuty  .
Co polecacie
1.Ron Thompson Tyran Spin 3,11/15-40g.
2. Daiwa Crossfire Sea Trout 300/10-30g.
3. Kołowrotek . Daiwa Ninja 3000A .
Do tego plecionka lub żyłka.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Chcesz pogodzić w jednym zestawie ryby od kilograma do kilkudziesięciu kilogramów. Ja bym najpierw wybrał co jest moim głównym celem.

W moim przypadku byłyby to zapewne ryby większe dlatego wybrałbym mocny kij i odpowiednio mocny do niego kołowrotek.Sprzęt który proponujesz jest może i dobry ale na ryby do 5-7 kg. Jednak na większe ryby szukałbym kija o większym cw i większego oraz mocniejszego kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanie, na szczupaki wystarczy, ale z sumem będzie cienko. Pewnie wyholujesz, ale zwierz będzie tak wykończony, że marne szanse na reanimację i wypuszczenie w dobrej kondycji (chyba, że planujesz go do konsumpcji), a i Ty będziesz tak wykończony, że możesz sam potrzebować reanimacji.

Na Twoim miejscu nie przymierzałbym się do łączenia tych ryb jednym zestawem, a jeśli już, to popieram zdanie Krzysztofa. Z kolei w moim odczuciu łowienie szczupaków wędziskiem np. 20-60g lub cięższym, to lizanie cukierka przez papierek, więc wniosek nasuwa się sam.

Wziąłbym na Twoim miejscu tę DAIWĘ, będzie przydatna na szczupaki (jeśli Ci przyjdzie ochota, również na trocie), z tym że kołowrotek 4000, a na suma zdecydowanie mocniejszy zestaw, ale tu już moja wiedza nie sięga...

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...