Jump to content
Dariusz Różycki

Jaki pokarm i jakie dawkowanie?

Recommended Posts

Witam,

jesienią zarybiłem staw:

3x duży szczupak

5x duży karp

200x mały karp (7 cm)

150x amurów (6 cm)

1x karaś

Zimą robiłem przeręble na stawie ale teraz chciałbym je czym dokarmiać ale nie wiem czym i ile tego dawać na takie zarybienie. Jestem laikiem i potrzebuję Waszej opinii w tym temacie.

Wg. mnie jeszcze za wcześnie na dokarmianie ryb. Jeszcze słabo żerują. Kup na razie jakiś pokarm dla rybek w oczku wodnym i sypnij garść - zobaczysz wtedy w jakim tempie się rozejdzie.  Później karpie możesz dokarmiać np żytem, pszenicy nie polecę bo podobno karpie obrastają tłuszczem, choć czasem warto i tym i tym. Standardowo dobra jest kukurydza i łubin.

5 minut temu, jungu napisał:

Wg. mnie jeszcze za wcześnie na dokarmianie ryb. Jeszcze słabo żerują. Kup na razie jakiś pokarm dla rybek w oczku wodnym i sypnij garść - zobaczysz wtedy w jakim tempie się rozejdzie.  Później karpie możesz dokarmiać np żytem, pszenicy nie polecę bo podobno karpie obrastają tłuszczem, choć czasem warto i tym i tym. Standardowo dobra jest kukurydza i łubin.

Dzięki za informacje

W dniu 27.02.2019 o 12:41, Dariusz Różycki napisał:

150x amurów (6 cm)

Hehe a jak ja chciałem 5 amurów wpuścić to mi mówili, że mój staw czeka katastrofa ekologiczna. Ciekawe czy będziesz musiał trawy przyczepami wysypywać do tego stawu :)

Jeśli możesz to daj znać jak tam rybki u Ciebie się zachowują za jakiś czas. Też jestem laikiem ale z tego co wyczytałem i co ludzie piszą to amury zjedzą całą roślinność a szczupaki zjedzą wszystko co pływa.

Edited by hansauke

16 godzin temu, hansauke napisał:

szczupaki zjedzą wszystko co pływa.

A sumy zjadają szczupaki ... taki ekosystem.