Skocz do zawartości

Pomoc w doborze ?


Łukasz Chmiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem Łukasz... świeżak na portalu jak i w wędkarstwie spiningowym. Otóż chciałbym powrócić do wędkowania po dużej przerwie około 5 letniej. Dodam ze łowiłem praktycznie tylko sporadycznie spławik,grunt. Nie byłem żadnym zawodowym wędkarzem :)
Teraz gdy moje życie można powiedzieć ustabilizowało się, chciałbym spróbować swoich sił w spiningu.
Sprawa wygląda tak... dostałem wędki po moim wuju tu sytuacja taka bo św pamięci wuja zakupił sobie nowe wedki ale nie zdążył ich użyć. Wędki jak i kołowrotek są w opakowaniach .. są nie naruszone nawet maja na sobie folie.
Spining - Shimano Catana EX Spinning 270 MH 14-40g + Okuma Ceymar XT CXT-40FD
Grunt,Feeder - DAM Whisler Feeder - 3,60m 120g + Saenger Ultra Tec LCR-8000
Dodam że będę łwoił głownie na wiśle i jeziorkach blisko moich okolic nie wiem czy wędki są jakieś typowo dobre ale chciałbym skupić się aby wędka Whisler była do gruntu a spining głownie na szczupaki. Może za rok kupie coś na okonki a raczej na 100% ;p

Tutaj dochodzimy do mojego pytania do was... drodzy fachowcy :_)
Spining - plecionka czy żyłka ? i jaka dlugos,grubosc linki do tego kolowrotka ? jakiej firmy
Feeder - pleciona czy żyłka ? i jaka długość,grubość linki do tego kolowrotka ? jakiej firmy

Wiem ze wisła a jezioro to 2 zupełnie inne wody ale nie mam na myśli super zawodowego łowienia... myślałem aby na spining wsadzic plecionke powerpro 0,16 a do gruntu cos okolo 0,22 ale tez nie wiem czy zylka czy plecionka no i jaka długoś linek pod te kołowrotki.

Dziekuje za uwage mam nadzieje ze wszystko dosc jasno przedstawilem. Prosze o wyrozumiałość może dla nie których moje pytania wydadzą się banalne no ale jak to mówią kto pyta nie bładzi. Z góry dziekuje za wszystkie porady i pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinning: 0,16 to zdecydowanie przesada, dorsze z kutra łowiłem na linkę 0,14. Po "przemieleniu" kilku plecionek różnych producentów zatrzymałem się na Plecionka Kamatsu Techron Olive Green 0,12mm 135m maksymalnie 0,12mm w zupełności wystarczy.

Nawiń na zapasową szpulę plecionkę, dowiąż węzłem zderzakowym żyłkę o zbliżonej wytrzymałości, nawiń tyle, żeby nawój kończył się około 1mm przed rantem szpuli, a następnie przewiń całość na szpulę główną.

Link wyłącznie poglądowy.

Edytowane przez hege
edycja linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...