Jump to content

CO na leszcza??


kotekstg
 Share

Recommended Posts

Witam. Przygode z wedkarstwem zaczalem 2 lata temu i chcialbym dowiedziec sie od was jaka przyneta jest najlepsza na wiekszego leszcza. Otoz chce wybrac sie na noc nad jezioro Wielewskie jest to zarosle jezioro i dosyc duze, ale plytkie. Chcialbym abyscie w swojej odpowiedzie podali mi: godziine, zanete, przynete.

Z Gory dzieki;)) Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

Różne smaki kukurydzy :) Truskawka dobrze mi się swego czasu sprawdzała. Makaron też jest git, i tu różnie bywało- zwykły dawał rade a czasami smakowy i aromatyzowany lepiej szedł.

Ziemniak rzadko jakoś się sprawdzał.

Główka rosówki albo i cała rosówka, ale wtedy trzeba odpowiednio opóźnić zacięcie :)

Zanęta? Firmowa mieszanka leszczowa/ jeziorowa. Ważne, żeby była gruba, tzn miała w sobie sporo cząsteczek dużych. I oczywiście w zanęcie sporo przynęt podanych wyżej. Możesz też nęcić samymi przynętami ale czy to zda egzamin na jednej nocne? Jak wytypujesz dobre miejsce to tak, a jeśli nie trafisz odpowiednio to może ci nie wyjść. Ja bym użył mieszanki z przynętami :)

Godziny jak wyżej woldi napisał :)

Link to comment
Share on other sites

Możesz też spróbować dorzucić do zanęty torebkę czy dwie czekolady instant (np. LaFesta). Ojciec sobie chwali to rozwiązanie i owocuje mu to na prawdę ładnymi leszczami i płociami. Nie wiem tylko, czy rybki wolą gorzką czy mleczną - to już musisz sprawdzić sam :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...