Jump to content

Karta Wędkarska za małolata, co teraz?


Recommended Posts

Witam, aktualnie mam 21lat, 99r. Posiadam "Kartę Wędkarską?" która została wyrobiona w 2009r. ostatnie podbicie było w marcu 2013, Miałem wtedy 13lat i żadnych egzaminów i podobnych zdawać nie musiałem z tego co pamiętam. 

Moje pytanie brzmi czy jakbym chciał teraz ją podbić to musiałbym przystąpić do egzaminów i całej tej procedury wyrabiania nowej czy po prostu mi podbiją tą i będę musiał tylko zapłacić kwotę w wysokości ok. 250 zł za składki itp? 

Także aktualnie zamieszkuje w Niemczech ale mam również meldunek w Polsce i czy wymagane jest zameldowanie na terenie Polski żeby taki dokument wyrobić?

 

Pozdrawiam, Patryk B)

 

Link to comment
Share on other sites

Karty Wędkarskiej się nie podbija. Zapewne jest to legitymacja członkowska PZW, czyli nadal jesteś przed egzaminem. Gdybyś chciał zaktualizować swoje członkostwo, to oprócz składki doszłaby jedynie opłata "wpisowe". Aby być członkem PZW nie potrzeba być posiadaczem Karty Wędkarskiej ale i nie da rady bez niej łowić legalnie ryb w wodach powszechnie dostępnych.

O wymogu posiadania Karty Wędkarskiej w celu połowu ryb decyduje obywatelstwo. Jeśli nadal jesteś polakiem, to Karta Cię obowiązuje. To oznacza egzamin i drobne opłaty z tym związane oraz jej odbiór ze starostwa, do którego terytorialnie przynależy Koło PZW, w którym ten egzamin zdawałeś. Przykład. Jeśli masz meldunek w Suwałkach, mieszkach obecnie w Niemczech a egzamin zdawałeś w Zgorzelcu, to Kartę Wędkarską obierasz ze starostwa w Zgorzelcu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...