Jump to content
Pan_Endi

Proszę o pomoc.

Recommended Posts

Mam pytanie, czy ja posiadający legitymację wędkarską mogę łowić metodą ,,żywcową" na Wiśle?

Jeżeli masz zezwolenie na dane łowisko i regulamin łowiska nie zabrania to czemu miałbyś nie móc łowić na żywca? :D

15 godzin temu, Pan_Endi napisał:

czy ja posiadający legitymację wędkarską

Co to za dokument? Pytam, bo nie znam.

4 godziny temu, Docio napisał:

Co to za dokument? Pytam, bo nie znam.

Jest to dokument podobny do karty wędkarskiej, ale jest on wydawany młodzieży, która nie ukończyła 16 roku życia i nie może sobie jeszczę wyrobić normalnej karty. Posiada ona  większe ograniczenia : można łowić tylko na jedną wędkę, nie można zabierać ryb i nie można łowić w nocy.

5 godzin temu, sanjipl napisał:

Jeżeli masz zezwolenie na dane łowisko i regulamin łowiska nie zabrania to czemu miałbyś nie móc łowić na żywca? :D

W regulaminie PZW nic o tym nie znalazłem

Legitymacja wędkarska jesteś pewny? Czasem nie legitymacja członkowska? 

5 minut temu, ryukon1975 napisał:

Legitymacja wędkarska jesteś pewny? Czasem nie legitymacja członkowska? 

Tak jednak członkowska.

Więc nic się nie zmieniło. :) W czasie gdy ja tak łowilem były różne ograniczenia dla młodego wędkarza. Jednak to było dawno i pewnie wiele się zmieniło. Wszystko powinieneś znaleźć w RAPR. 

3 godziny temu, Pan_Endi napisał:

W regulaminie PZW nic o tym nie znalazłem

Więc jeżeli masz legitymację członkowską to tylko pzw a na wody poza pzw to o ile pamiętam legalnie karta wędkarska potrzebna, ja łowię na jeziorze PGR nie PZW i musiałem kartę wyrabiać ;D

3 godziny temu, Pan_Endi napisał:

Jest to dokument podobny do karty wędkarskiej, ale jest on wydawany młodzieży, która nie ukończyła 16 roku życia i nie może sobie jeszczę wyrobić normalnej karty. Posiada ona  większe ograniczenia : można łowić tylko na jedną wędkę, nie można zabierać ryb i nie można łowić w nocy.

Dla przykładu mój kuzyn wiek rocznikowo 15 już zdał egzamin i ma kartę wędkarską także albo PZW coś pozmieniało albo ja za stary z przepisami jestem, sam zdawałem w wieku 16 lat egzamin i kartę mam cały czas :D

49 minut temu, sanjipl napisał:

Dla przykładu mój kuzyn wiek rocznikowo 15 już zdał egzamin i ma kartę wędkarską także albo PZW coś pozmieniało albo ja za stary z przepisami jestem, sam zdawałem w wieku 16 lat egzamin i kartę mam cały czas :D

U nas w kole jest możliwość wyrobienia karty od 16 roku życia ( więc mam jeszcze prawie rok czekania), a mój kolega jest w tym samym okręgu, ale w innym kole i u nich można od 14 roku życia.

Cały PZW "tańce, hulanki, swawola". :)

Edited by ryukon1975

1 godzinę temu, Pan_Endi napisał:

U nas w kole jest możliwość wyrobienia karty od 16 roku życia ( więc mam jeszcze prawie rok czekania), a mój kolega jest w tym samym okręgu, ale w innym kole i u nich można od 14 roku życia.

Wybacz ale nie wierzę. Nawet największe oszołomy nie staną do konfrontacji z ustawą. Jeśli jednak tak, to zgłoś się do Okręgu w celu zdania egzaminu na Kartę Wędkarską bo w Kole oszołomy działają wbrew ustawie o rybactwie śródlądowym. A jeśli to nie pomoże, to pismo do Starosty o wyznaczenie komisji egzaminacyjnej gdyż PZW odmawia Ci egzaminu. Wystarczy chcieć, sposób się znajdzie.