Jump to content

Zestaw dla poczatkujacego na spining

Recommended Posts

Hej

Poprzednio pomogliscie mi z wyborem kolowrotka do kijka wiec licze ze i tym razem pomozecie :) Na calosc nie chcialbym wydac wiecej niz 300zl.

Szukam jakigos kijka i kolowrotka do spiningu. Bede lowil z brzegu, najczesciej na stawach. Ryba jaka mnie interesuje to okon, szczupak no moze jeszcze sandacz (czy CW do max20g bedzie w tej sytuacji odpowiednie)?

Na chwile obecna mysle nad:

Mikado Bixlite Fast spin (moze wersja 214cm)

https://mikado.pl/katalog/p-36130-bixlite-medium-light-jig

Mikado Excellence Contact

Dam Whisler Light Jig

Jaxon Arcadia Jig spin

Szczerze powiem ze z kolowrotkiem mam problem. Nie wiem na co zwrocic uwage. Hamulec przod czy tyl, wielkosc itp.

Dzieki za pomoc

edit:
Na 99% wezme mikado bixlite

Edited by Rafal83
edycja linków

Kilka dni temu było niemal identyczne pytanie, więc poszukaj. Od razu odpowiem Ci na jeden problem - ogarnięcie jednym zestawem spinningowym okoni, szczupaków i sandaczy jest mało realne. Od bidy uda się połączyć okonia z sandaczem, sandacza z e szczupakiem, ale zawsze będzie lizanie lizaka przez papierek, może się uda "przelizać", ale pewności nie ma.

Jeśli zdecydujesz się ostatecznie na to Mikado 4-18g, to zupełnie wystarczającym i pasującym do niego kołowrotkiem będzie Ultris.

Jeśli będziesz w sklepie, to od razu przymierz do wędziska kołowrotek, to najlepszy sprawdzian, czy zestaw będzie dobrze wyważony i nie będzie męczył ręki.

Dobrze wyważony zestaw powinien tak wyglądać:

76d3af3dae4ae9ea.jpg

Kijek kupiony. Jaxon Grey Stream 250 2-12g. Kołowrotek jeszcze nie wybrany ale dzięki za zdjęcie - wiem na co zwracać uwagę.

W domu mam jakiś kołowrotek Mikado także jak będę w domu to zobaczę czy wystarczy a jak nie to udam się z kijkiem po kołowrotek.

Edited by Rafal83