Skocz do zawartości

Rozmiar haczyka - Grunt


m4ko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z doborem haczyka do łowienia na grunt z rurką i koszyczkiem. Ostatnio łowiłem na dosyć mały haczyk z włosem na którym był pellet 12mm. Były 4 odjazdy ale nic nie wycholowałem. Po zacięciu nie było ryby. Podejrzewam że to wina haczyka. Ale wracając do tematu jaki haczyk do łowienia na pellet 12mm? z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to rozmiar "dość mały"? Podaj model tego haczyka.

Osobiście dobieram tak żeby łuk kolankowy był mniejszy od średnicy przynęty. Na takiej samej zasadzie dobieram haki do "tradycyjnego" podania przynęty. Trzy ziarna kukurydzy zakładam na włos z haczykiem 10, Mustad Wide Gap. Kształt podobny do tego ze zdjęcia.

20200806_162958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk wziąłem z gotowych już przyponów z push stopem od Mikado. Na pudełku był opis Method Feeder rozmiar 4 

Trochę też czytałem i pytałem znajomych to większość twierdzi, że to wina za krótkiego włosa. Miałem tak, że przynęta na włosie dotykała haczyk. 

Edytowane przez m4ko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowie na pellety i nie mam rozeznania w ofercie. Czytam bardzo dużo od lat i wiem że są jakieś egzotyczne połączenia smakowe. Nie przywiązuje jednak uwagi do tego.

Często używam pszenicy i konopi które same w sobie są świetnym atraktorem. Gdybym miał coś dodawać na nieznanej wodzie to wybrałbym truskawkę, wanilie albo marcepan. 

Nie zapomnij napisać jak Ci poszło!

Edytowane przez zwykły michał
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.08.2020 o 22:52, zwykły michał napisał:

Nie łowie na pellety i nie mam rozeznania w ofercie. Czytam bardzo dużo od lat i wiem że są jakieś egzotyczne połączenia smakowe. Nie przywiązuje jednak uwagi do tego.

Często używam pszenicy i konopi które same w sobie są świetnym atraktorem. Gdybym miał coś dodawać na nieznanej wodzie to wybrałbym truskawkę, wanilie albo marcepan. 

Nie zapomnij napisać jak Ci poszło!

a ja dla odmiany łowię na pellet a nawet firmy MAUS ktora  mi nie placi za to ... 8-10 mm sprawdza mi się orzech tygrysi , kukurydza , halibut :) ostatnio lepiej w wersji soft . jest w czym wybierać wg gustu swojego i ryb i pier...całą resztę . Dla mnie oferta Mausa jest ok  łowię na to i moje wyniki bronią się same  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...