Jump to content

Rozmiar haczyka - Grunt

m4ko
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem z doborem haczyka do łowienia na grunt z rurką i koszyczkiem. Ostatnio łowiłem na dosyć mały haczyk z włosem na którym był pellet 12mm. Były 4 odjazdy ale nic nie wycholowałem. Po zacięciu nie było ryby. Podejrzewam że to wina haczyka. Ale wracając do tematu jaki haczyk do łowienia na pellet 12mm? z góry dzięki.

Jaki to rozmiar "dość mały"? Podaj model tego haczyka.

Osobiście dobieram tak żeby łuk kolankowy był mniejszy od średnicy przynęty. Na takiej samej zasadzie dobieram haki do "tradycyjnego" podania przynęty. Trzy ziarna kukurydzy zakładam na włos z haczykiem 10, Mustad Wide Gap. Kształt podobny do tego ze zdjęcia.

20200806_162958.jpg

Haczyk wziąłem z gotowych już przyponów z push stopem od Mikado. Na pudełku był opis Method Feeder rozmiar 4 

Trochę też czytałem i pytałem znajomych to większość twierdzi, że to wina za krótkiego włosa. Miałem tak, że przynęta na włosie dotykała haczyk. 

Edited by m4ko

Niestety nie mam możliwości iść do sklepu. Chciałem wziąć 8mm ale się pomyliłem i wziąłem 12. Ale jak będzie możliwość to kupię. Jaki smak pelletu polecasz? Jaki owoc bo śmierdziucha mam.

Nie łowie na pellety i nie mam rozeznania w ofercie. Czytam bardzo dużo od lat i wiem że są jakieś egzotyczne połączenia smakowe. Nie przywiązuje jednak uwagi do tego.

Często używam pszenicy i konopi które same w sobie są świetnym atraktorem. Gdybym miał coś dodawać na nieznanej wodzie to wybrałbym truskawkę, wanilie albo marcepan. 

Nie zapomnij napisać jak Ci poszło!

Edited by zwykły michał
Dopisek

• 3 weeks later...
W dniu 6.08.2020 o 22:52, zwykły michał napisał:

Nie łowie na pellety i nie mam rozeznania w ofercie. Czytam bardzo dużo od lat i wiem że są jakieś egzotyczne połączenia smakowe. Nie przywiązuje jednak uwagi do tego.

Często używam pszenicy i konopi które same w sobie są świetnym atraktorem. Gdybym miał coś dodawać na nieznanej wodzie to wybrałbym truskawkę, wanilie albo marcepan. 

Nie zapomnij napisać jak Ci poszło!

a ja dla odmiany łowię na pellet a nawet firmy MAUS ktora  mi nie placi za to ... 8-10 mm sprawdza mi się orzech tygrysi , kukurydza , halibut :) ostatnio lepiej w wersji soft . jest w czym wybierać wg gustu swojego i ryb i pier...całą resztę . Dla mnie oferta Mausa jest ok  łowię na to i moje wyniki bronią się same  :D