Jump to content

Salmo slider 7

Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Ostatnio na wyprawie na spinning (nic nie udało się złapać :() znalazłem wobler salmo slider 7 w tataraku (komuś się musiał niestety zerwać) i stąd moje pytanie, bo nigdy nie miałem styczności z takimi woblerami. Czy do tej przynęty wystarczy zwykły kij spinningowy, czy jest ona przeznaczona tylko na casting? 

Pozdrawiam. 

Możesz go stosować zarówno w klasycznym spinningu, jak i w odmianie castingowej.

Typowe łowienie na Slidera polega na klasycznym jerkowaniu. Stojąc wysoko w łodzi lub brzegu wykonujemy cyklicznie po sobie następujące szarpnięcia, z przerwami. Szarpnięcia te powinny być energiczne i krótkie. Pierwsze rzuty najlepiej jest wykonać na płytkiej, przejrzystej wodzie, aby dopasować optymalną częstotliwość i siłę szarpnięć. Po każdym szarpnięciu, w przerwie, Slider powinien energicznie skręcać na zmianę w prawo i w lewo pod kątem zbliżonym do prostego w stosunku do kierunku prowadzenia. Niezwykle ważne jest unikanie luzów linki, jakie mogą powstawać po każdym szarpnięciu. Bardzo trudno jest w takim przypadku zaciąć atakującą rybę.

Edited by Alexspin