Jump to content

Prawo działające losowo, ktoś na głowę upadł mocno chyba.


Wartburg
 Share

Recommended Posts

Zakaz palenia między innymi ognisk i grila w tz. dni smogowe nota bene nigdzie nie dooreślone, tak swoją droga wyjeżdzam w południe na ryby cyz działke a rano wyskakuje z pięciu tyski bo nie mialem możłiwości sie zorientować ze coś sie zmieniło....
Ognisko w dni o odpowiedniej jakości powietrza
wrzucam cytat linku powyżej

Nowy Program Ochrony Powietrza (POP) przyjęty przez mazowieckich radnych wprowadzi we wszystkich mazowieckich gminach rygor, którego jeszcze nie było. “Zakaz palenia w kominkach, rozpalania ognisk i grillów, używania dmuchaw do liści, pił spalinowych i kosiarek” – taki zakaz będzie dotyczyć mieszkańców Mazowsza w “dni smogowe”. Kary za jego złamanie będą wynosić aż 5 tysięcy złotych.

“Do nowych przepisów będą musiały dostosować się wszystkie mazowieckie samorządy, w tym te legionowskie oraz ich mieszkańcy. Głównym zdaniem mazowieckich gmin będzie bieżący monitoring stanu zanieczyszczenia powietrza oraz uzależniona od poziomu tych zanieczyszczeń interwencja” – informuje Gazeta Powiatowa. Co ciekawe, w dni z “wysokim poziomem smogu” gminy będą zmuszone udostępnić darmową komunikację publiczną posiadaczom aut.
Jednak mieszkańcy będą mieli zakaz chociażby palenia w kominkach. Zwolnieni z restrykcji będą ci, dla których komminki są jedynym źródłem ciepła w domach. Celem POP ma być “ograniczenie emisji rakotwórczego pyłu PM10 o 44%”. Za niestosowanie się do przepisów gminy mogą zostać “ukarane przez właściwego inspektora ochrony środowiska karami w wysokości od 50 tys. złotych do nawet pół miliona złotych”. Kary dla zwykłych obywateli to odpowiednio od 500 do 5 tys. złotych mandatu.

Radny PiS, Stefan Traczyk zabrał głos w kwestii nowych przepisów. “Sejmik Województwa Mazowieckiego 8 września 2020r. przyjął uchwałę w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim (…) Dla mnie uchwała ta przygotowana przez koalicję Platformy Obywatelskiej (PO) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) zawiera zbyt wiele nieścisłości. Szczególnie nieprecyzyjne są zapisy na temat zakazu stosowania dmuchaw oraz kominków w czasie występowania smogu. Tak naprawdę na dzień dzisiejszy nie ma doprecyzowanego pojęcia, kiedy mamy już smog, a kiedy jeszcze nie” – czytamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...