Jump to content

Prawo działające losowo, ktoś na głowę upadł mocno chyba.


Wartburg
 Share

Recommended Posts

Zakaz palenia między innymi ognisk i grila w tz. dni smogowe nota bene nigdzie nie dooreślone, tak swoją droga wyjeżdzam w południe na ryby cyz działke a rano wyskakuje z pięciu tyski bo nie mialem możłiwości sie zorientować ze coś sie zmieniło....
Ognisko w dni o odpowiedniej jakości powietrza
wrzucam cytat linku powyżej

Nowy Program Ochrony Powietrza (POP) przyjęty przez mazowieckich radnych wprowadzi we wszystkich mazowieckich gminach rygor, którego jeszcze nie było. “Zakaz palenia w kominkach, rozpalania ognisk i grillów, używania dmuchaw do liści, pił spalinowych i kosiarek” – taki zakaz będzie dotyczyć mieszkańców Mazowsza w “dni smogowe”. Kary za jego złamanie będą wynosić aż 5 tysięcy złotych.

“Do nowych przepisów będą musiały dostosować się wszystkie mazowieckie samorządy, w tym te legionowskie oraz ich mieszkańcy. Głównym zdaniem mazowieckich gmin będzie bieżący monitoring stanu zanieczyszczenia powietrza oraz uzależniona od poziomu tych zanieczyszczeń interwencja” – informuje Gazeta Powiatowa. Co ciekawe, w dni z “wysokim poziomem smogu” gminy będą zmuszone udostępnić darmową komunikację publiczną posiadaczom aut.
Jednak mieszkańcy będą mieli zakaz chociażby palenia w kominkach. Zwolnieni z restrykcji będą ci, dla których komminki są jedynym źródłem ciepła w domach. Celem POP ma być “ograniczenie emisji rakotwórczego pyłu PM10 o 44%”. Za niestosowanie się do przepisów gminy mogą zostać “ukarane przez właściwego inspektora ochrony środowiska karami w wysokości od 50 tys. złotych do nawet pół miliona złotych”. Kary dla zwykłych obywateli to odpowiednio od 500 do 5 tys. złotych mandatu.

Radny PiS, Stefan Traczyk zabrał głos w kwestii nowych przepisów. “Sejmik Województwa Mazowieckiego 8 września 2020r. przyjął uchwałę w sprawie programu ochrony powietrza dla stref w województwie mazowieckim (…) Dla mnie uchwała ta przygotowana przez koalicję Platformy Obywatelskiej (PO) i Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) zawiera zbyt wiele nieścisłości. Szczególnie nieprecyzyjne są zapisy na temat zakazu stosowania dmuchaw oraz kominków w czasie występowania smogu. Tak naprawdę na dzień dzisiejszy nie ma doprecyzowanego pojęcia, kiedy mamy już smog, a kiedy jeszcze nie” – czytamy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...