Jump to content

Spinning, jesień 2020 Daiwa BG 2000


Recommended Posts

Cześć!

Założyłem konto specjalnie by zadać Wam, Braci wędkarskiej pytanie odnośnie zestawu. Mam młynek który orginalnie zakupiłem pod klenia- Daiwa bg 2000. Jednakże w tym roku za kleniem nie miałem okazji połazić więc kołowrotkiem się nie nacieszyłem. Myślałem, żeby go wziąć na wody zbiornika rozlewowego (2m-4m, dno w wodorostach) pod zestaw dedykowany na szczupaka (do7kg). Wiem, że 2000 to mało jak na klasyczny zestaw szczupakowy ale chcę nim pokręcić jeszcze w tym sezonie.

Przynęty to głównie rippery 8-12cm na lekkich 5g główkach, pomyślałem też o jakimś ultra lekkim jerk'u.

Moje pytanie jest następujące..... jaką plecionkę polecacie do tego kołowrotka (Daiwa BG 2000)? Kijek mam dość toporny Abu Diplomat(4 częściowa) 12-30g 170+cm... myślę też o Okumie Black Rock 245cm.

Pozdrawiam

Klejtos

Edited by Cleitus the Black
Link to comment
Share on other sites

Kołowrotek masz mały i stosując przynęty w górnym cw kija możesz go do końca sezonu zajechać. Jeśli nie przesadzisz z wagą przynęt i nie będziesz regularnie łowił metrowek to powinien wytrzymać. Ja od kilku lat z powodzeniem stosuje plecionkę Robinson Phantom Green Spin. Pisałem o niej na blogu https://www.wedkarstwozpasja.com/2020/08/plecionka-robinson-phantom-green-spin.html?m=1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...