Jump to content
Cleitus the Black

Spinning, jesień 2020 Daiwa BG 2000

Recommended Posts

Cześć!

Założyłem konto specjalnie by zadać Wam, Braci wędkarskiej pytanie odnośnie zestawu. Mam młynek który orginalnie zakupiłem pod klenia- Daiwa bg 2000. Jednakże w tym roku za kleniem nie miałem okazji połazić więc kołowrotkiem się nie nacieszyłem. Myślałem, żeby go wziąć na wody zbiornika rozlewowego (2m-4m, dno w wodorostach) pod zestaw dedykowany na szczupaka (do7kg). Wiem, że 2000 to mało jak na klasyczny zestaw szczupakowy ale chcę nim pokręcić jeszcze w tym sezonie.

Przynęty to głównie rippery 8-12cm na lekkich 5g główkach, pomyślałem też o jakimś ultra lekkim jerk'u.

Moje pytanie jest następujące..... jaką plecionkę polecacie do tego kołowrotka (Daiwa BG 2000)? Kijek mam dość toporny Abu Diplomat(4 częściowa) 12-30g 170+cm... myślę też o Okumie Black Rock 245cm.

Pozdrawiam

Klejtos

Edited by Cleitus the Black

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kołowrotek masz mały i stosując przynęty w górnym cw kija możesz go do końca sezonu zajechać. Jeśli nie przesadzisz z wagą przynęt i nie będziesz regularnie łowił metrowek to powinien wytrzymać. Ja od kilku lat z powodzeniem stosuje plecionkę Robinson Phantom Green Spin. Pisałem o niej na blogu https://www.wedkarstwozpasja.com/2020/08/plecionka-robinson-phantom-green-spin.html?m=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×