Jump to content

Konopie gotowane


PIOTREK123
 Share

Recommended Posts

Witam znawców !!! 

Jakiś czas temu postanowiłem sam przygotować gotowane konopie wędkarskie do nęcenia. Poczytałem trochę forum, znalazłem odpowiedzi co?, jak?, gdzie?, ile? Oczywiście pełen werwy i optymizmu wszystko przygotowałem i zabralem się do roboty ! We wtorek rano wsypałem okolo 1,5kg konopie do wiaderka, zalałem wodą wypłukałem ziarna wylałem wodę i zalałem czystej kranówki! Na drugi dzień, przystąpiłem do gotowania, woda ta sama co moczyłem ziarna, do garnka i na płytę!!! Teraz czekanie, aż ziarna się ugotują! I tu pojawia się problem....po około 1,5h gotowania na wolnym ogniu niewiele ziaren się otworzyło, na tą ilość ziaren to może bylo z 30 ziarenek !? Co zrobilem źle, może wy mi wytłumaczycie! Wszystko książkowo było!

Pozdrawiam ! Liczę na Wasze podpowiedzi !!!

Link to comment
Share on other sites

Może zwyczajnie konopie są zleżałe. Nie potrzebują namaczania, gotuje max 30 min i większość puszcza kiełki. Spróbuj tego co masz i pozwól rybom ocenić.

Jeżeli gotujesz zbyt długo wygotuje się wszystko co wartościowe i ryby Cię oleją ;)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie ziarna czy to pszenica czy kukurydza jeśli gotują się w dużej ilości wody nigdy się nie otworzą tylko ugotują się na miękko, dopiero uparzenie ich pod przykrywką w małej ilości wody powoduje ich popękanie i zwiększenie objętości. Ja konopie czasami gotuje i miksuje z wodą i takie smużące mleczko dodaje do zanęty,ale najlepiej sprawdzają się chyba jednak konopie prażone. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Sandacz70 said:

Ja konopie czasami gotuje i miksuje z wodą i takie smużące mleczko dodaje do zanęty,ale najlepiej sprawdzają się chyba jednak konopie prażone. 

Zależy co chcesz osiągnąć. Konopie prażone i gotowane stosuje się w różnych sytuacjach. Leszcze unikają prażonych a lubią gotowane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...