Jump to content

Konopie gotowane

PIOTREK123
 Share

Recommended Posts

Witam znawców !!! 

Jakiś czas temu postanowiłem sam przygotować gotowane konopie wędkarskie do nęcenia. Poczytałem trochę forum, znalazłem odpowiedzi co?, jak?, gdzie?, ile? Oczywiście pełen werwy i optymizmu wszystko przygotowałem i zabralem się do roboty ! We wtorek rano wsypałem okolo 1,5kg konopie do wiaderka, zalałem wodą wypłukałem ziarna wylałem wodę i zalałem czystej kranówki! Na drugi dzień, przystąpiłem do gotowania, woda ta sama co moczyłem ziarna, do garnka i na płytę!!! Teraz czekanie, aż ziarna się ugotują! I tu pojawia się problem....po około 1,5h gotowania na wolnym ogniu niewiele ziaren się otworzyło, na tą ilość ziaren to może bylo z 30 ziarenek !? Co zrobilem źle, może wy mi wytłumaczycie! Wszystko książkowo było!

Pozdrawiam ! Liczę na Wasze podpowiedzi !!!

Wszystkie ziarna czy to pszenica czy kukurydza jeśli gotują się w dużej ilości wody nigdy się nie otworzą tylko ugotują się na miękko, dopiero uparzenie ich pod przykrywką w małej ilości wody powoduje ich popękanie i zwiększenie objętości. Ja konopie czasami gotuje i miksuje z wodą i takie smużące mleczko dodaje do zanęty,ale najlepiej sprawdzają się chyba jednak konopie prażone. 

45 minutes ago, Sandacz70 said:

Ja konopie czasami gotuje i miksuje z wodą i takie smużące mleczko dodaje do zanęty,ale najlepiej sprawdzają się chyba jednak konopie prażone. 

Zależy co chcesz osiągnąć. Konopie prażone i gotowane stosuje się w różnych sytuacjach. Leszcze unikają prażonych a lubią gotowane.