Jump to content

Rzeka Prądnik odcinek " Dolina Prądnika"


przemokr
 Share

Recommended Posts

sorki, ale mój muzealny komp tak się tnie, że nie obejrzałem w całości ;). Ale zawsze userzy mogą zrobić zrzutę na nowego lapka, ku chwale FW oczywiście :D.

Link to comment
Share on other sites

czterdziestak na tej rzeczce to naprawdę wyczyn...Nie słyszałem,żeby ktoś na Białusze złapał większego, chyba że się mylę?

Owszem były, jedyny ratunek to docinek C&R na całej długości. Pamiętam jak kiedyś z kolegą Jackiem przeglądaliśmy stare „Wiadomości Wędkarskie” i z następnej rzeczki kolejnej czyli Dłubni pochodził rekord polski pstrąga potokowego ale to były lata chyba 60-te. Dłubnia swoją wielkością jest prawie taka sama jak Prądnik. Sam w tym roku złowiłem na Rudawie pstrąga na 37cm, znajomy miał 50 cm na kiju ale nie wyjoł. Rozmawiając z wędkarzami słyszałem o lipieniu na 50 cm złapanego koło błoń, a to przecież już kawał kardynała. Taki lipień złapany przez dziadka najprawdopodobniej dostanie w pałę, bo taki dziadek owego lipienia złowił ale złapany przez młodszego lub takiego który wypuszcza przeżyje. Piękno takich rzek jest niedopisania polecam odwiedzanie podkrakowskich małych rzek oraz oczywiście wypuszczanie złowionych w nich ryb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...