Jump to content

Kilka pytań początkującego wędkarza


Recommended Posts

Cześć jestem w trakcie wyrabiania karty wędkarskiej i mam kilka pytań:

1. Jeżeli mam kartę wędkarską a nie jestem zrzeszony w związkach to czy po wykupieniu np. 1 dniowego pozwolenia dla osób niezrzeszonych mogę spokojnie łowić?

2. Jeżeli przystąpiłbym do związków opłaciłbym składkę członkowską na rok i powiedzmy ze przez ten rok wędkowanie przestałoby mnie interesować to czy muszę składać jakieś rezygnacje ? Czy gdybym po prostu po roku przestał opłacać składki na lata kolejne to mógłbym otrzymać jakąś karę?

3. I ostatnie pytanie nawiązujące trochę do drugiego. Czy jeżeli bym przestał opłacać składki bez żadnej rezygnacji a np. po kilku latach chciałbym znowu być zrzeszonym to czy musiałbym opłacić wszystkie zaległe składki?

Edited by tomek8372
Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź na pierwsze pytanie poznasz w trakcie nauki na egzamin. 

Nie musisz składać rezygnacji, nie będzie żadnej kary bo za co? Po przerwie zapłacisz kolejny raz wpisowe i przyjmą Cię z otwartymi ramionami ;)

Nikt nie będzie wymagał zaległych składek. Na jakiej podstawie?

Link to comment
Share on other sites

Zaletą wstąpienia do związku są tylko korzyści finansowe. Opłacisz wtedy składki w wysokości 300-500 zł za okręg i masz całoroczny dostęp do jego wód. Za opłatę całoroczną jako niezrzeszony zapłacisz około dwa razy tyle. Wykupowanie składek jednodniowych jest jeszcze większe dlatego że dniówka to około 85 zł w zależności od okręgu, czyli dziesięć dni nad wodą 850 zł.

W sumie na tym się opiera cała "filozofia" opłat w PZW. Pozostałe wody czyli prywatne mają swoje przepisy w tym temacie. Czyli ilu właścicieli tyle zasad.

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...