Skocz do zawartości

Kilka pytań początkującego wędkarza


tomek8372
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem w trakcie wyrabiania karty wędkarskiej i mam kilka pytań:

1. Jeżeli mam kartę wędkarską a nie jestem zrzeszony w związkach to czy po wykupieniu np. 1 dniowego pozwolenia dla osób niezrzeszonych mogę spokojnie łowić?

2. Jeżeli przystąpiłbym do związków opłaciłbym składkę członkowską na rok i powiedzmy ze przez ten rok wędkowanie przestałoby mnie interesować to czy muszę składać jakieś rezygnacje ? Czy gdybym po prostu po roku przestał opłacać składki na lata kolejne to mógłbym otrzymać jakąś karę?

3. I ostatnie pytanie nawiązujące trochę do drugiego. Czy jeżeli bym przestał opłacać składki bez żadnej rezygnacji a np. po kilku latach chciałbym znowu być zrzeszonym to czy musiałbym opłacić wszystkie zaległe składki?

Edytowane przez tomek8372
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pierwsze pytanie poznasz w trakcie nauki na egzamin. 

Nie musisz składać rezygnacji, nie będzie żadnej kary bo za co? Po przerwie zapłacisz kolejny raz wpisowe i przyjmą Cię z otwartymi ramionami ;)

Nikt nie będzie wymagał zaległych składek. Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą wstąpienia do związku są tylko korzyści finansowe. Opłacisz wtedy składki w wysokości 300-500 zł za okręg i masz całoroczny dostęp do jego wód. Za opłatę całoroczną jako niezrzeszony zapłacisz około dwa razy tyle. Wykupowanie składek jednodniowych jest jeszcze większe dlatego że dniówka to około 85 zł w zależności od okręgu, czyli dziesięć dni nad wodą 850 zł.

W sumie na tym się opiera cała "filozofia" opłat w PZW. Pozostałe wody czyli prywatne mają swoje przepisy w tym temacie. Czyli ilu właścicieli tyle zasad.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...