Skocz do zawartości

Koszyczki do metody V2


mikolaj łódzki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszą wersja podajnika do metody V2 . Koszt wykonania wyniósł coś poniżej 2 zł. Pewnie pojawi się wersja 3. Będzie się różniła ułożeniem żeberek. Żeberka to jeden kawałek drutu stalowego ocynkowanego 1,8 mm. Zatopiłem go w ołowiu. Zamierzam pokryć podajnik cienką warstwa żywicy epoksydowej i piasku bądź pomalować farbą w kolorze fekalenego brązu . :)

20220611_205801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super forma spędzania wolnego czasu.  Ale...

...koszyczek do metody - 5 zł, gotowa dedykowana foremka, co by się nie upaprać za mocno - bezcenne. Możliwość zastosowania "szybkozłączki" powala na szybkie zmiany przyponów. W tym przypadku jestem na nie.

Zdecydowanie trzymam kciuki za rozwój w klepaniu blaszek!

Jak eksperymentujesz z ołowiem, to zadbaj o właściwą wentylację. Szkoda zdrowia. Osobiście odlewam sobie główki jigowe - na świeżym powietrzu.

 

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołów wchłania się też przez skórę a zabrudzone ręce zanieczyszczają wszystko czego dotykasz. Pewnie nie zaszkodzi używać rękawic.

W skrajnym przypadku można nabawić się ołowicy a nie leczona jest straszna. Gdyby kogoś interesował przypadek z życia wzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ubertroll napisał:

Jak eksperymentujesz z ołowiem, to zadbaj o właściwą wentylację. Szkoda zdrowia. Osobiście odlewam sobie główki jigowe - na świeżym powietrzu.

Wiem robię to zawsze w dobrze wentylowanym pomieszczeniu bądź na świeżym powietrzu. Zakładam również ochronę gałek ocznych jest to trochę na wyrost ale oko nie pieczarka i dwa razy nie rośnie. I spokojnie rękawice też będą. I też nauczyłem się odlewać i lutować w dlugim rękawie i w długich spodniach.:) 

 

31 minut temu, Ubertroll napisał:

koszyczek do metody - 5 zł, gotowa dedykowana foremka, co by się nie upaprać za mocno - bezcenne. Możliwość zastosowania "szybkozłączki" powala na szybkie zmiany przyponów. W tym przypadku jestem na nie.

To tak. Chciałem dokupić koszyczki ale moje ulubione zhibo I ich odpowiedniki zdrożały. Dlatego też ożywiłem idee własnego koszyczka. Foremek nie używam bo nie lubię i znając siebie pogubiłbym je szybko. Szybko złączek nie stosuje bo wolę krętliki. Wiec w moim przypadku jest to na tak:).

31 minut temu, Ubertroll napisał:

Zdecydowanie trzymam kciuki za rozwój w klepaniu blaszek!

Będzie aktualnie ruszę na złomowce w poszukiwaniu blach i rur aluminiowych i miedzianych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mikolaj łódzki said:

I też nauczyłem się odlewać i lutować w dlugim rękawie i w długich spodniach.:) 

Ciekawe co Cię zmotywowało :D Chyba każdy kto próbował lutować albo spawać przez to przechodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...