Jump to content

mikolaj łódzki

Forumowicz
 • Posts

  145
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mikolaj łódzki

 1. Na to jeszcze nie wpadłem ale spróbuję żywicę mam w domu (na marginesie dodam że bardzo lubię z niej odlewać ). Mam też projekt podajnika wykonanego tylko z metalu ale on musi jeszcze dojrzeć.
 2. Ja przeczuwam że bezcenna jest również satysfakcja ze złowienia ryby na własny podajnik
 3. Widziałem coś podobnego w Polsce tylko że w folijkach strunowych. Była tam uklejki i jazgarze. A ostrzeżenie żeczywiście ciekawe.
 4. To teraz podsumujmy farba 10 złotych 1 kilogram ołowiu 10 złotych nakrętki 0 złotych drewniana forma 0 złotych drewno już miałem 5 złotych za klei kuchenka na której to topiłem 0 złotych pożyczyłem od kolegi (można również zrobić ognisko w miejscu do tego przeznaczonym ) a i 6 złotych bo potrzebowałem puszki. Jak nie trudno obliczyć koszt 20 podajników tego typu to 31 złotych no nigdzie nie znajdę lepszej ceny za podajniki i to z foremką
 5. Ten link jest już doby (chociaż kształt i wielkość kolanek mi nie odpowiada). A skąd wież że wszystkie materiały użyte do produkcji tamtych były dobre. A klej już sprawdzałem w akwarium (nie interesowałem się jeszcze wędkarstwem) jakoś obecność sklejonej rurki niezbyt przeszkadzała bojownikowi a była to skala nano w porównaniu do przepływowego jeziora (akwa liczyło 25 litrów). I niestety każda farba w stanie płynnym jest toksyczna dla środowiska .
 6. Ale nie są kopią twórczą i nie są skopiowane 1 do 1 . Jak na razie sią brzydkim kaczątkiem ale później może coś lepszego z nich wyewoluuje A tak na marginesie praktycznie nie ma nowych pomysłów w wędkarstwie metod fedder rozwinięcie sprężyn typu cumell które były rozwinięciem połowu na ''grzybka'' który był rozwinięciem łowienia na kulkę ciasta na haczyku.
 7. Nie rozumiem chyba tego wpisu. I tak nie mówiłem że to mój autorski projekt znałem już banjo ale chciałem mieć wysokie ścianki i nie chciałem mieć ażuru bo łowię na mulistych stawach.
 8. A po co wyważać otwarte drzwi pod tytułem ryba. Po co wędkować skoro można kupić rybę w sklepie przecież będzie tańsza niż wędka, kołowrotek itp. Jednak najważniejszą rzeczą jest to że jeżeli nie wyważanie otwartych drzwi nie było by postępu. A te zalety nie są dla mnie ważne ponieważ nie używam foremek (tak mam już różne podajniki ) bo znam coś lepszego rękę a dokładniej dłoń. Jest ona lepsza ponieważ nie zgubię jej i działa tak samo no i jest za darmo. A i tak nie używam tamtych krętlików ponieważ używam podajnika od metody do łowienia karpików 5+ więc krętlik powinien być duży. Ważne nie łowię na method feeder tylko używam podajników od niej do karpiówek.
 9. Pomyślałem o tym że coś takiego bez obciążenia będzie się zachowywać nie przewidywalnie. Wiedziałem że ciężarek wielkości monety może być za mały, dlatego wytworzyłem formy na początku z gipsu a potem z drewna (uznałem że forma z gipsu będzie jednak zbyt delikatna) i odlałem ciężarki o wadze 42-50g zależy ile mi się wlało . teraz zamieżam zrobić testy w wiadrze a później na łowisku(jeżeli testy w wiadrze się udadzą) Jak widać mają one dwa ząbki które wchodzą w dziurki które zrobiłem w nakrętce. Po przyklejeniu ciężarka do ich zaklepałem je . Zaznaczyłem je na zdjęciu poniżej
 10. A i nie zamierzam ich niczym potem lakierować ani cudować . Chcę nałożyć 3 warstwy i mieć robotę z głowy.
 11. Zrobiłem sobie podajniki do metody . Chciałbym je pomalować ale czy wystarczą zwykłe akryle czy może farba emaliowa ? mam na myśli coś tego typu.
 12. W dniach 04-25 sierpnia wybrałem się na urlop nad morze do miejscowości Chłopy . Łowiłem z gruntu i na spławik na spławiczek nic nie weszło a z gruntu już coś ciekawego się złapało. Pierwszy tydzień nic nie brało (przed moim przyjazdem był sztorm). Drugi był już bogatszy w brania i ryby a w trzecim nic nie nie wydarzyło. Zestaw jakiego używałem rozrysowałem w paincie. Wędki używałem spławikowej do 25g. Na haczyku 12 był biały robak a na 8 był czerwony .I dla eksperymentu kawałek blaszki z puszki zgiąłem w kształt litery ''V'' I zacisnąłem na żyłce. Podobne urozmaicenia stosuję się w zestawach gotowych do użycia(wszelkiej maści koraliki i i temu podobne) . I powstało coś takiego: Zaznaczyłem też jak umiejscawiałem czerwonego robaka. I teraz pytanie : Czy to jest legalne ? Raczej tak - jeżeli blaszkę potraktujemy jako dociążenie zestawu. I można tak to potraktować ponieważ: nie jest elementem haczyka , nie jest haczykiem , nie produkuje własnego światła oraz w rapr nie ma napisane z jakiego materiału ma być dociążenie (Rapr morski). A teraz miejsce gdzie łowiłem łowiłem z pomostu przeładunkowego na który niby nie można wchodzić ale nawet rybacy(główni zainteresowani pomostem i niebiescy również nic do nas nie mieli tylko sprawdzili czy mamy pozwolenia) nie mieli nic przeciwko temu że go używaliśmy póki im nie przeszkadzaliśmy(nawet nas pozdrawiali z kutra). Dokładne miejsce połowu rozrysowane: Po tym długim wstępie napiszę efekty połowów: Flądra cała jedna sztuka do tego nie pełnosprawna bo straciła jedno oko. I trochę okoni. (kolega z którym łowiłem złapał malutką belone 14 cm i płotki i okonki) A o to zdjęcia tych potworów morskich. Żadna ryba nie została zabrana do domu ze względu na swoje małe rozmiary. I wiem minął zaledwie miesiąc od kiedy wróciłem ale jakoś nie mogłem się zebrać na napisanie tego (chciałem żeby ta relacja dobrze dojrzała i nie była pisana na szybko)
 13. Bo wędzisko 3-7 g będzie na tyle miękkie że nie rozerwie pyszczka okonia który jest przecież bardzo kruchy .
 14. Czyżby nadmiar reklam ? U kolegi wystąpił ?
 15. Po co ci ten kołowrotek ? Na co? Gdzie ? Czemu jak? . Bez odpowiedzi na te pytania nikt ci dobrze nie doradzi.
 16. nie da się łowić tych dwóch gatunków jednym sprzętem ze względu na to że szczupak jest dużo większy i wędzisko które obsłuży go ma c.w. między 10-40 g a wędzisko które obsłuży okonia ma c.w. 3-7g
 17. Można to też sprawdzić organoleptycznie bez potrzeby smakowania. Płocie mają więcej śluzu od wzdręg i jest on bardziej klejący niż u wzdręgi (przynajmniej w mojej okolicy tak jest).
 18. Będzie dobry. Zawsze możesz dokupić płytką szpulę. Ja kupiłem taką brązową 0.30 bardzo dobra nie rozciągliwa. Różnica między 3 a 2 składem jest taka że 2 skład ma bardziej równomierne ugięcie i ma płynniejszą pracę blanku.
 19. Sam zestaw nie jest nie legalny nielegalne jest prowadzenie przynęty w sposób jaki jest na Amerykańskich poradnikach . Z tego co rozumiem z ustawy nie wolno prowokować ryb przez podnoszenie i opuszczanie przynęty (po minucie 8.30 widać to )z wyłączeniem wędkarstwa pod lodowego. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić . Sami Anglicy nie są zgodni co do użycia peletu w method feeder z peletem a tu z zanętą smużącą. Jeżeli dobrze zrozumiałem dostosowują się do wody. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to że anglicy stosują pelet na komercje a na wody ich tamtejszego odpowiednika pzw zanętę. A nasi ''bardzo obłowieni na angielskich łowiskach ''YTuberzy małpują od nich pelet bez zrozumienia tematu. A teraz moja domniemana ewolucja method feeder. Na początku było coś w tym rodzaju i ciasto. Potem była klasyczna sprężyna. Ta sprężyna została przystosowana do metody na grzybka tylko zamiast ciasta zastosowano zanętę smużącą i powstała sprężyna typu cumel / stojąca. I w tym momencie wchodzą nowe warunki czyli komercje z rybami przyzwyczajonymi do peletów. I w tym momencie zaczęli kombinować jak użyć idei łowienia na grzybka i cumela z użyciem peletu. I wtedy powstało coś w tym rodzaju i producenci to podłapali i zaczęli produkować podajniki typu banjo. A potem potoczyło się to jakoś do dzisiaj . I jak mamy takie coś to wiemy jaką idę ma methoda i jest to prezentacja przynęty . I mamy teraz pojęcie po co, czemu. Anglicy stosują pellet i zanętę w methodzie. A naszym Ytuberą nie chciało się po prostu pomyśleć. I zastanowić jak powstała methoda.
 20. Przeczytaj co Pan Michał napisał i przemyśl swoje pytanie.
 21. Chyba że jest stosowane przez większość roku i stale. W miejscowości w której ja wypoczywałem ryby biorą przy molo od strony wschodniej ( w tym roku w sierpniu było z tym kiepsko ponieważ na początku miesiąca przeszedł sztorm) a w bliskiej odległości właśnie od tej strony znajduję się smażalnia ryb i port rybacki i wypływ słodkiej wody z oczyszczalni ścieków i drugi z jeziora. Podsumowanie formułuje się samo. W tamtym miejscu zgrały się 3 ważne czynniki falochron/pomost przeładunkowy (spowalnia fale co daje rybą miejsce spokojniejsze ) resztki jedzenia (naturalnym odpowiednikiem jest padlina która jest najłatwiej zdobywanym pokarmem) i słodkawa woda . Tutaj pojawia się ważne pytanie co ma woda słodka do ryb słonowodnych. Ma dwa teoretyczne plusy dla ryb . Woda słona ma większą gęstość od wody słodkiej przez co rybą ciężej jest się im w niej poruszać (woda słodka i słodkawa jest jest odwrotnością). W Wodzie o mniejszym zasoleniu może rosnąć więcej rodzajów roślinności wodnej i więcej fito planktonu który poprawia liczebność planktonu. Wniosek woda słodka zwiększa ilość pożywienia i w ograniczonym stopniu ułatwia poruszanie się. A teraz odpowiedź na pytanie wędkarze i rybacy nie stosują wabików (zanęt) tylko wykorzystują wiedzę praktyczną i teoretyczną żeby znaleźć idealne miejsce na połów.
 22. Raczej tak pyszczek zadarty ku górze i łuski łatwo jej odchodziły. Tak wiem minęły zaledwie dwa miesiące od tego pytania
 23. ł Ła 7 powstaje. Jak na razie elementy kadłuba nie są sklejone.
×
×
 • Create New...