Jump to content

Żyłek testy.


mikolaj łódzki
 Share

Recommended Posts

Temat ten założyłem w celu takim żeby pisać o żyłkach jakie kupiłem i użytkowałem przez czas co najmniej kilku miesięcy.

Sufix tritnium. 

Sama żyłka bardzo miekka i niezwylke śliska. Kolor czerwony fluo przynajmniej jak dla mnie jest znakomity. Pamieć średnio-niską jest. Przekrój ma monolityczny niezbyt polimerowy bardzo odporna na przetarcia. Przegrubienie względem innych żyłek zauważyłem. Jest praktycznie tak samo guba jak 0.30 i grubsza względem przyponu strzałowego konicznego 0.28-0.60 (względem rzecz jasna cieńszej jego części).

Rozciągliwości mierzyłem na odcinku 140cm +/- 5 cm. 

Test powtórzyłem 3 razy. 

1 20-30cm 

2 20-25cm

3 25-30cm

 

Uśredniając 23 cm lub 16,428571 procent.

Samo rozciąganie było równomierne. 

Osbice uważam( z obcowania z tą żyłką nad morzem ) ,że rozciągliwości jest trochę wieksza do 20%.

Cena do jakość w moim odczuciu jest dobrą a wręcz bardzo dobrą bo za 1750 0.28 metrów zapłaciłem 68 złotych +15 dostawę/  1 zł to 21 cm żyłki 

Prologic density mainline. 

Tutaj zaznaczam,że tę żyłkę zakupiłem ponad rok przed testem.

Żyłka mniej sztywna jednak mniej śliska od poprzedniczki. Kolor brązowy dobrany w punkt na piasku praktycznie nie daj jej się zauważyć. Ma widoczną polimerową strukturę. Ma wyodrębniony rdzeń i zewnętrzna warstwę. Jest to wyczuwalne ,kiedy brak nożyczek i trzeba użyć zębów. Ewentualnego przegrubienia nie mogę ocenić przez brak punktów odniesienia (oczywiście jest grubsza od 0.28). Odporność na przetarcia jest wzorowa. Pamieć też jest wyjątkowo mała szczególnie na szerokiej szpuli od producenta na kołowrotku o niewielkiej średnicy szpuli pamieć jest niewielka. 

Rozciągliwości przy długości 140cm +/5

15-18 cm

18-20cm

17-19 cm

 

 

 Uśredniając to 18 cm lub 12,857142 procent.

Rozciąganie nie było równomierne. Na początku niewielkie rozciagniecia potem skok a potem powolne a po pewnym czasie znowu skok i żyłka zerwana. 

Uważam że rozciągliwości jest tu odpowiednia. 

Za tę żyłkę zapłaciłem 90 zł za 1000 metrów / 1 zł to 11(1) cm żyłki. 

Jest ona droższa od sufiksa jednak posiada lepsze parametry. Cena do jakości w mojej opinia jest dobra.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobra żyłka stanowi podstawę zestawu. Jako że nie posiadam "warsztatu" do mierzenia w mikronach i tym podobnych mogę tylko powiedzieć o praktyce. W tym roku użytkuję zarówno do spinningu (boleń wiadomo że szczupak to plecionka) jak i do gruntu żyłkę Dragon Mega Baits Feeder Obsession.

Żyłka bardzo dobra. Duża wytrzymałość i nie mam na myśli tego co napisano na pudełku tylko co stwierdziłem w praktyce. Średnica nie mierzona ale mieści się w normie a nie jak niektóre 0.2 mm a ma 0,24 mm i wytrzymałość jak na swą średnicę ogromną.

Kolor neutralny/stabilny czyli czarny występujący w naturze i kamuflujący się w każdych warunkach. Absolutnie nie powinien wpływać na jakąkolwiek reakcję ryb. Tu trochę wpływ ma moje przyzwyczajenie bo od dawna staram się kupować żyłki głównie w czarnym kolorze niezależnie od metody.Czy to boleń na spinning czy kleń na przystawkę żyłka ma być czarna. :) Dlatego mam jej spory zapas.

Planuję w tym tygodniu kupić pełny zestaw do metody bolońskiej i już w sumie wszystko poskładałem do zakupu oprócz żyłki głównej. Dlatego że jak napisałem wyżej żyłki mam na tyle że wystarczy w różnych średnicach. Użyję jej do bolonki bez problemu. Jedyne co stwierdzę w liczbach to jej cena 20 zł za 300 m.

DSCF7798.JPG

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...