Skocz do zawartości

Okuma


Rekomendowane odpowiedzi

Już tak mam ,że przywiązuje się bardzo do określonych firm oraz modeli sprzętu wędkarskiego, nikt mi nie wciśnie nie znajomego i nie przetestowanego przeze mnie modelu.Tak też jest w przypadku kołowrotków ,wszystkie mam firmy Okuma którą bardzo sobie cenię.Są to modele spinningowe, matchowe, karpiowe z wolnym biegiem, pierwszy kupiłem jakieś 6 lat temu był to flagowy model Epix Pro do spinningu teraz go zastąpił innowacyjny Trio zapewne także świetny.Co mnie przyciągneło do tej marki? Napewno przystępna cena fajny design oraz to że na każdy model nawet ten najtańszy dają 5 lat gwarancji, ich główną zaletą dzięki której moge każdemu bez obaw polecić te kręciołki jest ich trwałość ,przez tyle lat użytkowania w różnych warunkach, czasem nie szanowania z żadnym z nich nic złego się nie działo.Ciekaw jestem czy ktoś z was używał Okumy i czy ma podobne zdanie do mojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa takie kręciołki, Genica, którego już pewnie nigdzie nie można dostać, kołowrotek uniwersalny, używam go do pickera. W tym celu zresztą go nabyłem. Mam go już jakieś 5-6 lat i nic się z nim nie dzieje. Drugi to Trewertine, model z wolnym biegiem. Spasowany do feddera, używam go również do połowów na żywca i delikatnego karpiowania. Oczywiście ze wspomnianym wędziskiem fedderowym. Ten drugi faktycznie ma 5 lat gwarancji.

Ponadto mam w kolekcji :) kołowrotek Larusa, model matchowy, taki plastikowy badziew za czterdzieści parę zł. Ale jestem pod wrażeniem, służy mi drugi sezon do wędkowania w słonej wodzie nic, ale to nic się z nim nie dzieje. A spasowałem go do morskich kijków z prostej przyczyny, szkoda mi było Okumek :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam Okumę Genic. Co prawda w końcu coś w niej padło (blokada ruchu wstecznego czy coś???) ale zanim to nastąpiło służył mi wiernie i bez awaryjnie przez długie lata. Być może jest to spowodowane tym że nigdy go nie konserwowałem, a katowałem z uporem maniaka. Wyholował kilka ładnych rybek. Spróbuję oddać go do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo nic nie jest wieczne, ja też jeszcze żadnego ze swoich młynków nie konserwowałem ani razu nawet żadnego nie nasmarowałem co oczywiście jest błędem z mojej strony ale i tak wszystkie moje okumy służą mi bezawaryjnie już po 5-6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Okumę Genic. Co prawda w końcu coś w niej padło (blokada ruchu wstecznego czy coś???) ale zanim to nastąpiło służył mi wiernie i bez awaryjnie przez długie lata. Być może jest to spowodowane tym że nigdy go nie konserwowałem, a katowałem z uporem maniaka. Wyholował kilka ładnych rybek. Spróbuję oddać go do naprawy.

Blokada ruchu wstecznego w większości kołowrotków jest robiona tak samo- przy tym przełączniku jest zapadka(kawałek wygiętej blaszki albo druciku) i czasem się to przesunie albo wypadnie..Wystarczy ustawić poprawnie albo wymienić i jest już ok. Okumy nie rozbierałem, ale na prawdę w większości kołowrotków jest to podobnie zrobione.Więc rozkręć i zajrzyj czy przypadkiem u ciebie taka akcja miejsca nie miała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...