Jump to content

w marcu na małej rzece


pajdun9
 Share

Recommended Posts

Witamwędkuje na rzece "orlej" w okolicach runowa krajeńskiego rzeka ta ma szerokość około 6-9m i szerokość około 0.5-1.5m,nurt miejscami jest dość silny a miejscami niema go prawie wcale,na rzece jest dużo zakrętó w których głębokość dochodzi do 2m,dno jest pokryte glonami i gałęziami o tej porze roku są w niej płocie i okonie a pod koniec marca pojawiają się krąpie i wzdręgiteraz moje pytanie:jak je łowić?? :sprzęt,przynęta,zanęta,miejsce itp.

Link to comment
Share on other sites

Jak rybki są w ciągłum ciągu pod prąd to i przystawka będzie dobra. Jak siedzą po dołkach to najwyżej pół godzinki nad jednym i dalej w drogę na kolejny. A i po drodze "na macanego" nie zaszkodzi. Mucha byłaby chyba najskuteczniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli na dnie jest jak piszesz, dużo gałęzi, najlepsza będzie przystawka tak jak radzi Docio. Próbuj zwłaszcza na owych zakrętach (wewnętrzny brzeg). Wielce prawdopodobne, że wykrotach przy podmytym brzegu, będą czaić się ryby. Wiosną stosuj przynęty zwierzęce, białe i czerwone robaki, ochotkę. W ciepłych miesiącach, także ziarna zbóż i ciasta. Aby nie płoszyć ryb, neć raczej luźnym ziarnem lub klejonymi białymi robakami. Wędzisko w zakresie 3.60 -3.90 m. Cw. 40 g, aby można było wyrywać ryby "na klatę".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...