Jump to content

Lekki gruntomierz.


Recommended Posts

Często wędkuję na łowiskach o mocno zamulonym dnie. Kupiłem kiedyś sklepowy gruntomierz ale okazał się za ciężki. Czasem ogromne znaczenie dla końcowego sukcesu ma prawidłowe zbadanie dna i wygruntowanie zestawu.

Dlatego potrzebny był mi maksymalnie lekki gruntomierz. Początkowo radziłem sobie zaciskając 1g śrucinę na haczyku. Jednak ściągając łatwo uszkodzić węzeł haczyka. Poradziłem sobie następująco, duży, morski krętlik z agrafką i wspomniana śrucina. Śrut zaciskamy na krętliku, agrafkę przewlekamy przez ucho w zestawie do mocowania przyponu i gotowe.

A tak wygląda mój gruntomierz w pięknych okolicznościach kanału Piaskowego ;) .

post-12-0-49937400-1321016195_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odnośnie gruntomierzy używałem kupnych i sam zrobiłem kilka. Jednak do takiego lekkiego gruntwoania były za cieżkie. Jeżeli łowisz tyczką, to łatwo wyczujesz czy gruntomierz wpada w muł. Do łowienia inną techniką (bat lub match) przy mulistym dnie cięższy (nawet 5gramowy) gruntomierz łatwo się zapada w dnie. Używałem podobnie jak Ty dużej śruciny, jednak istnieje ryzyko uszczodzenia cienkiego przyponu. Zastanawiałe się jak tego uniknąć i mi przyszedł taki pomysł, by srucinę AAA lub SG zacisnąć na kawałku drutu miedzianego o średnicy ok 0,3-0,5mm i długości ok 3 cm (lub z innego miekkiego stopu). Gdy gruntujemy, drutem owijamy haczyk kilka razy, a gdy chcezmy gruntomierz zdjąc nie ma problemu - wystarczy odwinąc drucik.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajna sprawa z tym gruntomierzem łowię tylko i wyłacznie metodą odleglosciowa i szukałem lekkich gruntomierzy te sklepowe są dla mnie za cieżkie ale widze ze ten twoj jest naprawde idealny wiec zabieram sie dzis do roboty zrobie sobie pare gruntomierzy w różnych gramaturach daje ci 5 z plusem pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...