Skocz do zawartości

Lekki gruntomierz.


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często wędkuję na łowiskach o mocno zamulonym dnie. Kupiłem kiedyś sklepowy gruntomierz ale okazał się za ciężki. Czasem ogromne znaczenie dla końcowego sukcesu ma prawidłowe zbadanie dna i wygruntowanie zestawu.

Dlatego potrzebny był mi maksymalnie lekki gruntomierz. Początkowo radziłem sobie zaciskając 1g śrucinę na haczyku. Jednak ściągając łatwo uszkodzić węzeł haczyka. Poradziłem sobie następująco, duży, morski krętlik z agrafką i wspomniana śrucina. Śrut zaciskamy na krętliku, agrafkę przewlekamy przez ucho w zestawie do mocowania przyponu i gotowe.

A tak wygląda mój gruntomierz w pięknych okolicznościach kanału Piaskowego ;) .

post-12-0-49937400-1321016195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odnośnie gruntomierzy używałem kupnych i sam zrobiłem kilka. Jednak do takiego lekkiego gruntwoania były za cieżkie. Jeżeli łowisz tyczką, to łatwo wyczujesz czy gruntomierz wpada w muł. Do łowienia inną techniką (bat lub match) przy mulistym dnie cięższy (nawet 5gramowy) gruntomierz łatwo się zapada w dnie. Używałem podobnie jak Ty dużej śruciny, jednak istnieje ryzyko uszczodzenia cienkiego przyponu. Zastanawiałe się jak tego uniknąć i mi przyszedł taki pomysł, by srucinę AAA lub SG zacisnąć na kawałku drutu miedzianego o średnicy ok 0,3-0,5mm i długości ok 3 cm (lub z innego miekkiego stopu). Gdy gruntujemy, drutem owijamy haczyk kilka razy, a gdy chcezmy gruntomierz zdjąc nie ma problemu - wystarczy odwinąc drucik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa z tym gruntomierzem łowię tylko i wyłacznie metodą odleglosciowa i szukałem lekkich gruntomierzy te sklepowe są dla mnie za cieżkie ale widze ze ten twoj jest naprawde idealny wiec zabieram sie dzis do roboty zrobie sobie pare gruntomierzy w różnych gramaturach daje ci 5 z plusem pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...