Jump to content

Zestaw końcowy FC Tandem Baits


batu_han
 Share

Recommended Posts

Otóż, kupiłem przez internet zestaw w który wchodzi: FC Bezpieczny klips, FC łącznik gumowy, FC rurka silikonowa, FC krętlik karpiowy do szybkiego montażu ( z jednej strony kółko z drugiej dziwne "coś").

 

Zestaw powinien wyglądać tak: FC rurka -> Łącznik gumowy a w niego wsadzony bezpieczny klips z ciężarkiem -> i krętlik ( tu jest problem) która strona zamontować go do tego klipsa, jakim węzłem? Proszę o jakiś schemat.

Link to comment
Share on other sites

Guest woldi

Nie używam leadcore, ale powiem Tobie jak ja to tworzę. Haczyk-plecionka przyponowa- krętlik- żyłka główna. Na żyłkę główną nawlekasz bezpieczny klips, w który wciskasz krętlik i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Guest woldi

Jest tylko jedna możliwość, bo leadcore służy jako łącznik żyłki głównej z przyponem. W założeniu ma przylegać do dna by karp nie wystraszył się żyłki podpływając do przynęty z ty, że jest on gruby i na trudnych, dzikich wodach może skuteczniej odstraszać niż dużo cieńsza żyłka. Jeśli nie będziesz łowił na komercji lub innych łatwych wodach to olej ten gadżet :P 

Link to comment
Share on other sites

Guest woldi

Kolego bardzo dobrze rozumiem! W linku masz napisane: ,,Krętlik z jednej strony zakończony haczykiem, do szybkiego zamocowania przyponu,, czyli chyba logiczne, że przypon musi byc zakończony kretlikiem lub najlepiej kółkiem łącznikowym by całość logicznie funkcjonowała! Ze swojej strony jednak proponuję Tobie byś olał tego typu połączenia, bo są do dupy i mogą zawalić w najmniej odpowiednim momencie :angry:

Link to comment
Share on other sites

Guest woldi

Najprostsze rozwiązania są najlepsze więc nie używaj rurki, a ciężarek załóż przelotowo lub w bezpiecznym klipsie zablokowanym na sztywno i tyle. Pamiętaj, że im więcej części składowych zestawu tym mniejsza wytrzymałość i gorszy kamuflaż :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...