Skocz do zawartości

Polecane przynety na okonie


kamilos_90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co mogli byście mi polecić na przynete na wieksze okonie?

Moj kijek to Jaxon Black Arrow 10/40 3m.

Łowie głównie na dwóch miejscówkach. Na jednej jest dosyć spory prąd i głeboko a druga średni uciąg i 3-4m glebokosci i sporo podwodnej roślinności.

Będe serdecznie wdzieczny za rady dla początkującego spininngisty.

Pozdrawiam serdecznie :)

Edytowane przez kamilos_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim jeziorku sprawdzają się większe czerwone twistery, ale male woblery i blaszki czasami górują. Modeli nie podam, bo każde łowisko to inne "zasady", wiec myślę, ze i na rzecze się sprawdzi. 

Edytowane przez maksz100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozet

U mnie w Warcie i na starorzeczach,sprawdzają się błystki obrotowe nr.2 i 3,ze srebrnym skrzydełkiem, kopytka 5cm perła z czarnym grzbietem,zgniła zieleń,brązowe,koniecznie z brokatem.Małe twisterki 2-3cm do bocznego troka w różnych kolorach.Czasem mosiężna wahadłówka typu Gnom nr 0 i 1.Okoń potrafi zmienić gust kilka razy w ciągu dnia,więc warto mieć ze sobą szeroki wachlarz przynęt w różnej wielkości i kolorystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Z racji wolnego dnia postanowilem dozbroić sie w zestaw gum i kopyt najrozniejszych kolorów, główek jig róznych gramatur i wielkości hakow. Niestety efekty znikome. Zwiedziłe praktycznie cały dostep do wody jaki miałem z lądu i jedynym "okazem" był okonek 10cm na kopyto 5cm perłowe z czarnym łebkiem i czerwonym ogonem. Muszę znaleźć i wyeliminować najwyrazniej błędy techniczne jakie popełniam zapewne jako początkujący.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i czekam na kolejne propozycje przynęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat. Jakie kolorki i wielkoście twisterów i kopyt możecie polecić na jesiennego okonka? U mnie w Świnoujściu juz całkiem jesienna pogoda wiec planuje jutro wybrać sie za zakupy i porzucać odrobine gumkami w wodę.

Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilos,najlepsze kolory na jesiennego okonia to w kolejności skuteczności :wiecznie żywy motor oil,zgniła zieleń,brązy,ale zawsze z brokatem.Na okonia niestety trzeba mieć szeroki zasób przynęt.Na moim ulubionym łowisku Przykona(zb.pokopalniany)jesienią świetnie sprawdza się obrotówka,raczej duża.Ale tam realnie i skutecznie można połowić ze środków pływających.Generalnie co łowisko to inna przynęta.A grubszy okoń jest prawdziwym wojownikiem.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecznie żywy motor oil,zgniła zieleń,brązy,ale zawsze z brokatem

 

... podbite oko (ciemny fiolet z brokatem), brązowy z pieprzem, herbatka z pieprzem, kameleon (Przykład: pod wpływem wody zmienia kolor), czarny. Okoniowe wirówki od  nr 0 aż do nr 5. Rippery, kopytka, no i oczywiście woblery o agresywnej pracy. U mnie super sprawdzają się Salmo Hornet (czarny ze złotymi pręgami przebija wszystkie), Sieki 5 cm i wiele innych...

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Może Polskie klasyki? Ja mam spr. na okonia małe 5 g.  algie, i kraby. w kolorku srebro, miedź, na złoto mi nie pukają. Dodatkowo na wydrę miałem pobicie, ale tylko nad morzem w kanale. Mimo niekiedy zapomnianych klasyków, warto mnieć je w swoim arsenale, niekiedy inne zawodzi, a zwykłe i ponad czasowe się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...