Jump to content

Polecane przynety na okonie


Recommended Posts

Witam.

Co mogli byście mi polecić na przynete na wieksze okonie?

Moj kijek to Jaxon Black Arrow 10/40 3m.

Łowie głównie na dwóch miejscówkach. Na jednej jest dosyć spory prąd i głeboko a druga średni uciąg i 3-4m glebokosci i sporo podwodnej roślinności.

Będe serdecznie wdzieczny za rady dla początkującego spininngisty.

Pozdrawiam serdecznie :)

Edited by kamilos_90
Link to comment
Share on other sites

Na moim jeziorku sprawdzają się większe czerwone twistery, ale male woblery i blaszki czasami górują. Modeli nie podam, bo każde łowisko to inne "zasady", wiec myślę, ze i na rzecze się sprawdzi. 

Edited by maksz100
Link to comment
Share on other sites

Guest Ozet

U mnie w Warcie i na starorzeczach,sprawdzają się błystki obrotowe nr.2 i 3,ze srebrnym skrzydełkiem, kopytka 5cm perła z czarnym grzbietem,zgniła zieleń,brązowe,koniecznie z brokatem.Małe twisterki 2-3cm do bocznego troka w różnych kolorach.Czasem mosiężna wahadłówka typu Gnom nr 0 i 1.Okoń potrafi zmienić gust kilka razy w ciągu dnia,więc warto mieć ze sobą szeroki wachlarz przynęt w różnej wielkości i kolorystyce.

Link to comment
Share on other sites

Witam forumowiczów.

Z racji wolnego dnia postanowilem dozbroić sie w zestaw gum i kopyt najrozniejszych kolorów, główek jig róznych gramatur i wielkości hakow. Niestety efekty znikome. Zwiedziłe praktycznie cały dostep do wody jaki miałem z lądu i jedynym "okazem" był okonek 10cm na kopyto 5cm perłowe z czarnym łebkiem i czerwonym ogonem. Muszę znaleźć i wyeliminować najwyrazniej błędy techniczne jakie popełniam zapewne jako początkujący.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i czekam na kolejne propozycje przynęt ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam.

Chciałbym odświeżyć temat. Jakie kolorki i wielkoście twisterów i kopyt możecie polecić na jesiennego okonka? U mnie w Świnoujściu juz całkiem jesienna pogoda wiec planuje jutro wybrać sie za zakupy i porzucać odrobine gumkami w wodę.

Pozdrawiam Kamil

Link to comment
Share on other sites

Kamilos,najlepsze kolory na jesiennego okonia to w kolejności skuteczności :wiecznie żywy motor oil,zgniła zieleń,brązy,ale zawsze z brokatem.Na okonia niestety trzeba mieć szeroki zasób przynęt.Na moim ulubionym łowisku Przykona(zb.pokopalniany)jesienią świetnie sprawdza się obrotówka,raczej duża.Ale tam realnie i skutecznie można połowić ze środków pływających.Generalnie co łowisko to inna przynęta.A grubszy okoń jest prawdziwym wojownikiem.

Edited by Ozet
Link to comment
Share on other sites

wiecznie żywy motor oil,zgniła zieleń,brązy,ale zawsze z brokatem

 

... podbite oko (ciemny fiolet z brokatem), brązowy z pieprzem, herbatka z pieprzem, kameleon (Przykład: pod wpływem wody zmienia kolor), czarny. Okoniowe wirówki od  nr 0 aż do nr 5. Rippery, kopytka, no i oczywiście woblery o agresywnej pracy. U mnie super sprawdzają się Salmo Hornet (czarny ze złotymi pręgami przebija wszystkie), Sieki 5 cm i wiele innych...

Edited by Jotes
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Może Polskie klasyki? Ja mam spr. na okonia małe 5 g.  algie, i kraby. w kolorku srebro, miedź, na złoto mi nie pukają. Dodatkowo na wydrę miałem pobicie, ale tylko nad morzem w kanale. Mimo niekiedy zapomnianych klasyków, warto mnieć je w swoim arsenale, niekiedy inne zawodzi, a zwykłe i ponad czasowe się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...