Jump to content

Cena zestawu na grunt

Recommended Posts

Za ile mniej wiecej mozna kupic wedke ze wszystkimi akcesoriami do polowu na grunt? jestem poczatkujacy ale zaciekawila mnie ta metoda lowienia :P wiec ile kosztuje kompletna wdka ze wszystkimi akcesoeiami do polowu na grunt? zestaw nie musi byc jakiejs dobrej firmy ale zeby po 1 zarzucenie wedka sie nie zlamala :P

Edited by hege
edycja tytułu tematu

widzisz, to nie jest takie proste. Poszukaj i poczytaj na forum tematu o zasadach doboru sprzętu. Zobaczysz, że na to ma wpływ wiele czynników. Jeśli odpowiesz sobie na pytania zawarte w tych tematach będziesz mógł zadać nam o wiele konkretniejsze pytania. Niestety, na tą chwilę, przy tej ilośc informacji nam udzielasz, nikt nie odważy się odpowiedzialnie odpowiedzieć na Twoje pytania.

Widzialem wedke z kompletem na grunt ktora ma CW 10-30 g ...czy cw 10-30 g bedzie doibre na grunt? koszyczek bym mial 10 g + zaneta ...czy ta wedka wytrzyma? i czy jak jest mniejszy cw to wedke sie dalej czy blizej zarzuca??

To nie tak działa. Najlepsze rzuty osiąga się przy zastosowaniu zestawu o masie ok 60% dopuszczalnego c.w. wędziska. Wędzisko o c.w. 10-30g to raczej pod spławik niż grunt. Drugi temat o tej samej treści usuwam.

Zanim założysz temat na tym forum najpierw sprawdź, czy podobny już istniejący temat nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.

Jeżeli nie znalazłeś podobnego tematu i liczysz, że pomożemy Ci rozwiązać Twój problem, postaraj się w swoim temacie udzielić nam jak najwięcej informacji:

- określ metodę połowu na jaką będziesz wędkował.

- typ wody, czyli stojąca, wolno płynąca, płynąca z silnym nurtem

- ryby jakie masz zamiar łowić, czyli rekreacyjne połowy drobnicy, średnie ryby, okazy. ( mile widziane konkretne gatunki ryb )
- jak daleko będzie łowił (przy brzegu/pomoście na długość wędziska, na kilka długości wędziska - odległościowo, powyżej 25m - match);
Jeżeli będziesz wędkował metodą spinningową, morską lub muchową, napisz jakie przynęty będziesz stosował podaj również ich wagę oraz długość.

Przy odpowiednich karpiach to i 150g może być za mało.

Podziwiam jednak Twój upór. Admin trzykrotnie nakierowywał Cię abyś mógł jak najwięcej napisać abyśmy wiedzieli o co chodzi a Ty cały czas to olewasz i chcesz od nas odpowiedzi. A ja Ci jeszcze bardziej skomplikuję życie. Koszyczek 10g nie może być. W standardowej wielkości koszyczku namoczona zanęta waży ok 25g.

Guest Ozet

SkwaRa,to drugie rozwiązanie(40-80g),jest znacznie rozsądniejsze.Przynajmniej nie będziesz drżał przy każdym rzucie,że chlaśnie szczytówka.A i całkiem porządne ryby da się takim wędziskiem wyholować.Docio,czyżby "zapomniał wół jak cielęciem był"?

Ozet jak wół był cielęciem to nie miał pomocnej głowy ani nie było internetu. Za to były książki. A w ogóle cokolwiek by się nie zobaczyło to było nowością i samemu trzeba było eksperymentować.

Książki, autorytety i czytanie po dziesiąt razy tego samego utrwalało większość rzeczy bardzo skutecznie. Internet to wygoda ale pisać w nim może każdy, od speca po nawiedzonego. W dodatku nigdy nie wiadomo kiedy treść zniknie. Książka w porównaniu z netem jest niemal wieczna a samo wędkarstwo niemal się nie zmieniło. Nowe technologie, nowe sposoby na złowienie ryby ale idea ta sama, przynajmniej dla niektórych.

Czytanie uczy nas nowych słów, umiejętności wysławiania i kojarzenia. Nie mam najmniejszego zamiaru robić tu ekspedycji czytelniczej ale jak się o coś pyta i dostaje się instrukcję, to przecież logiczne, że dla własnego, dobrze pojętego dobra warto się dostosować aby otrzymać jak najpełniejszą odpowiedź.

Ja nadal poczekam na pełniejsze dane. 

Guest woldi

Chce wedkowac metoda gruntoa.Woda jest stojaca.Ryby to liny,karaski,karpie,leszcze.Lowil bede roznie...czy wedka 10-30 g i koszyczek 10 g moglby byc na grunt? czy musze szukac czegos z cw okolo 40-80 g?

To ja krótko i zwięzłowato: na ryby, które wymieniłeś najodpowiedniejsza byłaby wędka od 100g. w górę :P

• 4 months later...

Czytając odświeżony temat,zauważyłem że 07.czerwca,popełniłem oczywisty błąd.Zamiast napisać Woldi,napisałem Docio.Ale mój pogląd zawarty w owym postcie(poście?),równie dobrze mógłby dotyczyć obu kolegów,więc przyznam im po punkciku,za owo qui pro quo.