Jump to content

Węgorz:D


salata1998
 Share

Recommended Posts

Węgorz nadal uchodzi za rybę niezwykle tajemniczą i nikt do końca niewie jak i gdzie go złapać.Węgorz jest rybą nocną,przebywa zwykle przy dnie w porze dziennej gdzieś ukryty w swojej kryjówce bez ruchu.Przeważnie chowa się pod korzeniami roślin wodnych oraz w pobliżu podmywanych brzegów i gdy zapadnie zmrok to dopiero wychodzi na żerowanie. wystarczy troche poszukać,  jako przyneta ja osobiście najlepiej doradzam rosówki [u mnie sie sprawdzaja najlepiej i to w nocy :) ) choć zdażają sie na mniejsze ryby, raki , male skorupiaki. :D oczywiście stalowy przypon do gruntówki bo na rybke czy rosówke moze miec chrapke sum czy wiekszy okoń lub inne drapieżniki. :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli w akwenie są węgorze to o robalach można zapomnieć. Jak każda istota żywa a jednocześnie drapieżnik ma swoje preferencje pokarmowe, których nic nie zmieni poza naturą, tak jak i natura pcha je do obłędu.

Węgorz jako swój pokarm naturalny upodobał sobie rybki chore i ranne. Jego nadzwyczajna wrażliwość węchu na obecność molekół krwi w wodzie stawia go w tej dyscyplinie na samym szczycie. Pół uklejki lub cała z rozciętym/naciętym brzuszkiem, filet z płotki lub okonia zakasuje wszelkie nadzwyczajne robale i na pewno zapach rybiej krwi poprowadzi go do haczyka jak po sznurku.

Natura stworzyła węgorza jako rybę aktywną nocą a przynajmniej tak twierdzą wędkarskie autorytety. Poznawanie ich biologi pozwala na wyprowadzenie niejakich wątpliwości co do tego założenia i postawić nowe, iż nocą węch pozwala skuteczniej eliminować ryby chore i ranne. Dodatkowo znane już od co najmniej dekady metody i techniki połowu węgorzy w dzień potwierdzają, że nie tyle decydujące jest światło, co impuls węchowy. Od razu można między bajki włożyć wszelkie opowieści o żerujących węgorzach na padlinie, topielcach itp. Węgorz to nie sęp i nie tknie nieświeżego pokarmu. Połowy w ciągu dnia stały się od bardzo dawna popularne w Europie i jedynie u nas jeszcze króluje pogląd, że węgorza można złowić jedynie nocą. Jednak i u nas wędkarze ceniący sobie nowatorstwo i otwartość szczycą się regularnymi połowami wyłącznie w południe.

I tu wracam do natury pchającej węgorze do obłędu. Otóż węgorze poławiane w dzień, nie wiadomo czemu, upodobały sobie konserwową kukurydzę. Wielokrotnie złowione sztuki podczas oporządzania ujawniały w sobie wręcz ogromne ilości ziaren.

I to tyle co myślę o przynęcie i nęceniu węgorza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...